Bodrum Rallisi’nden Mutlu Döndük

Bodrum Rallisi’nden Mutlu Döndük

Castrol Ford Team Türkiye ralli takımımızla 27 yıl aradan sonra Bodrum yarımadasında gerçekleştirilen Bodrum Rallisi’ni başarıyla tamamladık. 2021 TOSFED Şevki Gökerman Ralli Kupası’nın ilk yarışı olan organizasyona genç yeteneklerimiz ile tam kadro olarak katıldık. Hedeflerimiz doğrultusunda “2 Çeker Otomobiller” ve “Genç Pilotlar” arasında yarışı birinci sırada tamamlamayı başararak, zorlu rallide gücümüzü gösterdik. 

Ralliye Olan İlgi Çok Büyüktü! 

Türkiye motor sporlarında 2021 sezonunun ilk organizasyonu, 84 otomobil ve 168 sporcuyu içeren son yıllardaki en yüksek katılımla 10-11 Nisan tarihleri arasında Bodrum yarımadasında gerçekleşti. Merhum otomobil sporları duayenlerinden Şevki Gökerman adına düzenlenen 2021 TOSFED Ralli Kupası’nın ilk yarışı olan organizasyonda, Türkiye’nin ilk ve tek Avrupa şampiyonu olan ralli takımımız Castrol Ford Team Türkiye ile tam kadro katıldık. Yarışma öncesini merak ediyorsanız, Bodrum Rallisi 2021 İçin Takım Olarak Hazırız başlıklı içeriğimize göz atabilirsiniz. 

Bodrum Rallisi’ne Damgamızı Vurduk!

Baştan aşağı yenilenmiş ve gençleşmiş Castrol Ford Team Türkiye ralli takımımız, “2 Çeker Otomobiller” ve “Genç Pilotlar” arasında yarışı başarılı bir şekilde zirvede tamamladı.

1999 doğumlu büyük gelecek vaat eden genç pilotumuz Ali Türkkan ve co-pilot’umuz Onur Aslan Ford Fiesta Rally4 koltuğunda yarışı en iyi ‘2 Çeker Otomobil’ ve ‘En İyi Genç Pilot’ olarak zirvede tamamlamayı başardı.

1995 doğumlu Emre Hasbay ve co-pilot’u Burak Erdener ise Ford Fiesta R2T ile Ali Türkkan ve Onur Aslan’ın arkasında ikinci sırada finiş görerek genç takım kadrosu olarak sezonu domine edeceklerinin sinyallerini verdiler.

Diğer bir genç pilotumuz 1998 doğumlu Can Sarıhan ise kariyerindeki ilk asfalt yarışına co-pilotu Afşin Baydar ile katıldı. İstikrarlı ve hızlanan temposuyla gelecek vaat ettiğini gösterdi.

Castrol Ford Team Türkiye çatısı altında son yıllarda 2 çeker sınıfında Fiesta R2T otomobiliyle arka arkaya şampiyonluklar elde eden Ümitcan Özdemir, co-pilotu Batuhan Memişyazıcı ile asfalt zeminde ilk defa direksiyonuna geçtiği 4 çeker Fiesta R5 ile genel klasmanda 2. sıraya adını yazdırdı.

Bostancı: “Genç pilotlarımız Türkiye Ralli Şampiyonası’na hazır”

Bu yıl özelinde pilot koltuğundan kalkarak takımımız için koçluk yapan şampiyon pilotumuz Murat Bostancı, Bodrum Rallisi ile ilgili şu değerlendirmelerde bulundu:

“Sezonun ilk rallisi Bodrum Ralli’sini başarıyla geride bıraktık. Bizim için baştan sonra iyi bir yarış oldu. Hem “Genç Pilotlar” hem de “İki Çeker Otomobiller” arasında yarışı zirvede bitirdik. Türkiye Ralli Şampiyonası öncesinde güzel bir başlangıç yaparak güven tazeledik, diyebilirim.

Bu yıl özellikle genç pilotlarımız ile 2021 Türkiye Ralli Genç Pilotlar Şampiyonluğu, 2021 Türkiye Ralli İki Çeker Şampiyonluğu'nu ve tabii ki 2021 Türkiye Ralli Markalar Şampiyonluğu’nu hedefliyoruz. Bu yarışı 2 hafta sonra başlayacak olan Türkiye Ralli Şampiyonası’nın öncesinde bir antrenman yarışı olarak görüyorduk. Hem otomobillerimizin son ayarlarını denedik, hem de uzun pandemi arasından sonra pilotlarımızın ısınması için faydalı bir yarış geçirdik. 

İlk defa koşulan zorlu bir parkur olmasına rağmen yarışı hedeflediğimiz yerde bitirdiğimiz için mutluyuz. Bununla birlikte, İlk 10’da toplam 4 adet Fiesta aracımızın yer alması ve 20 ekibimiz arasından 16’sının finiş podyumuna çıkması da bizim çok önemli bir mutluluk. Hem Türk ralli camiası ve ülkemiz hem de Castrol Ford Team Türkiye için çok önemli olan bu yarışta ter döken tüm sporcularımıza teşekkür ediyoruz. 24-25 Nisan tarihinde Eskişehir Rallisi ile başlayacak olan Türkiye Ralli Şampiyonası’nı sabırsızlıkla bekliyoruz.” 

 

Bu içeriğe bir emoji ile tepki ver!
 • emoji-happy 0 SEVİNDİM
 • emoji-sad 0 ÜZÜLDÜM
 • emoji-angry 0 KIZDIM
 • emoji-heart 0 BAYILDIM
 • emoji-lol 0 AŞIRI GÜLDÜM
 • emoji-surprise 0 ENDİŞELENDİM
 • emoji-clap 0 BRAVO
 • emoji-thumbs-up 0 BEĞENDİM
 • emoji-thumbs-down 0 BEĞENMEDİM
 • emoji-blink 0 HINZIR SENİ
 • Yorumlar

Bu yazıya ilk yorumu sen yap.