Ödüllü F-MAX ile Donmuş Baykal Gölü Üzerinde Hız Rekoru Kırdık!

Ford F-Max Baykal Gölü Hız Günleri

2019 Uluslararası Yılın Kamyonu (ITOY) seçilen ve Rusya’da yılın kamyonu ödülünü kazanan çekicimiz F-MAX ile Rusya’da donmuş Baykal Gölü üzerinde gerçekleştirilen hız festivalinde bir ilke daha imza attık. Eskişehir’de ürettiğimiz F-MAX, Rusya’da Baykal Gölü üzerinde düzenlenen “Hız Günleri” (Days of Speed on the ice of Lake Baikal) etkinliğine katılan ilk kamyon oldu ve kendi segmentinde donmuş gölde hız rekoru kırdı.

Ağır ticari sektöründe gerek mühendislik tecrübemiz gerekse de 60 yıllık mirasımız ile öne çıktığımız Ford Trucks olarak, şirket mühendislerimizin sıfırdan geliştirerek ürettiği “2019 Uluslararası Yılın Kamyonu” (ITOY) ödüllü F-MAX ile Rusya’da bir ilke daha imza attık.

Ford Trucks olarak Rusya'da 2011 yılından bu yana dünyanın en derin gölü olan Baykal Gölü'nde FIA ​​(Uluslararası Otomobil Federasyonu) ve RAF (Rusya Otomobil Federasyonu) tarafından düzenlenen “Hız Günleri” (Days of Speed on the ice of Lake Baikal) etkinliğinde yer aldık. Rus kadın Ralli Şampiyonu Ilona Nakutis’in sürdüğü Ford Trucks F-MAX ile hız rekoru kırdık. Ağır ticari araç segmentinde donmuş Baykal Gölü üzerinde 134 km/h hıza ulaşarak bir ilke imza attığımız F-MAX, ayrıca fren testi de gerçekleştirdi. 80 km/h hızla gerçekleştirilen fren testinde, F-MAX ile buz üzerinde 169,45 metrelik fren mesafesine ulaşmayı başardık.

Etkinliğin organizatörü ve 18 kez Rus motor sporları şampiyonu olan Andrey Leontyev, "Ford Trucks F-MAX sadece yeni bir hız rekoru denemekle kalmadı, aynı zamanda beklentilerimizi ciddi ölçüde aşan sonuçlar da gösterdi. Bu eşsiz deneyimin Ford Trucks için faydalı olmasını umarak, iş birliğimizi sürdürmek istiyoruz." dedi.