Ford’un En İyi 10 Konsept Aracı

Evos

Ford’un temelini oluşturan güçlü enerjisi, otomobilden fazlasını isteyenlere düşleyebilecekleri zevkin hep daha fazlasını vermeye devam ediyor.

 

Siz de konsept araçlara ilgi duyanlardansanız, doğru yerdesiniz.

 

1- İlk olarak 1995 yılında Detroit’te görücüye çıkan GT90, tüm zamanların en iyi konsept aracı olarak tasarlandı. GT90, etkileyici teknolojik donanımı, mavi iç dizaynı , eşsiz gücü ve vahşi tasarımı ile hafızalardan silinmeyecek bir araç!

 

Ford GT90

 

2- Bir uçağa ait hissiyatı oluşturacak şekilde tasarlanan kontrol paneli ile sizi uçmaya davet eder gibi görünen Mighty Tonka, bugüne kadar tasarlanmış tartışmasız en ilgi çekici Truck .

 

Mighty Tonka

 

3- 2011 yılında gözler önüne çıkan electric hybrid EVOS martı kanat kapısıyla herkesi derinden etkiledi.

 

Ford EVOS Concept

 

4- 2006 yılında görücüye çıkan Refl3x entegre edilmiş çocuk koltuğu ile övünüyor. Refl3x, Amerika’da yaşayanlar için büyük bir ihtiyaç haline dönüşen küçük araba beklentisini karşılamakta.

 

Refl3x

 

5- Pantone rengi kodu ile isimlendirilmiş olan 021C, retro dizayndan hoşlanan meraklıları için şüphesiz en orijinal konsept araç.

 

Ford 021C Concept

 

6- 2007 yılında sunulan Airstream retro – futuristic SUV tarzının, fonksiyonellik ile birleşmesiyle, araç tasarımında eğlence anlayışının gelişmekte olduğunu gösterir nitelikte.

 

Airstream

 

7- İlhamını 60’lı yılların kaslı arabalarından alan Interceptor, ilk olarak 2007 yılında Detroit’te çıkmıştır. Nostalji ve yeniliğin kombinasyonundan doğan şık ve güçlü bir görünüme sahiptir.

 

Interceptor

 

8- Şüphesiz en büyüleyici ve konforlu tasarıma sahip Synus , yolcularını lüks tasarımı ile şımartmakta.

 

Ford Synus

 

9- İtalyan tasarımı Giugiaro Ford Mustang için başka bir şey söylemeye gerek var mı?

 

Giugiaro Mustang

 

10- 1958 yılında konsept araç bakış açısı ile geleceğe yönelik olarak tasarlanan Nucleon , geleneksel mühendislik anlayışına ait tutuşturma teknolojisi yerine nükleer güç ile çalışması planlanan küçük bir nükleer reaktöre sahip olacak şekilde tasarlanmıştır. Ne yazık ki tamamlanamayan bu proje, yaratıcı tasarımın bir örneği olarak Henry Ford Müzesi’nde sergilenmektedir.

 

Ford Nucleon