Ürettiğimiz Transit Custom’a Euro NCAP’ten ‘Altın’ Ödül

kapak

Avrupa’da 1 ton segmentinde en çok satan ticari araç unvanına sahip Ford Transit Custom, bağımsız araç güvenliği kuruluşu Euro NCAP tarafından ileri sürüş destek sistemlerinin değerlendirilmesi sonucu en üst derecelendirme olan ‘Altın’ ödüle layık görüldü.

Bu yeni ödül sayesinde hem 1 ton hem 2 ton segmentlerinde altın ödüle sahip ticari araçları olan tek üretici olduk. Ayrıca test edilen tüm araçlar arasında en yüksek puanları alan Transit ile ürün yelpazesinde birden fazla Altın ödüle sahip ticari aracı olan tek üretici olmayı başarmanın büyük sevincini yaşıyoruz. 

Ford Avrupa Ticari Araçlar Genel Müdürü Hans Schep; “Sürücü güvenliği bizim de müşterilerimizin de çok önemsediği bir konu. Bu nedenle ticari araçlarımızı her işletmenin çalışanlarını korumaya ve trafik kazalarını önlemeye yardımcı olacak özelliklerle tasarlıyoruz. Müşterilerimizin işlerine değer katmak için her fırsatı değerlendiriyoruz. Ford’un ticari araç güvenliği alanındaki liderliğinin Euro NCAP tarafından takdir edildiğini görmekten büyük memnuniyet duyuyorum.” diyerek güvenliğin ön planda tutulduğunu ifade etti. 

Transit Custom’ın güvenlik özelliklerinin geliştirilmesi ve Emniyet Kemeri Hatırlatma teknolojisinin standart olarak sunulması gibi iyileştirmeler, aldığı “Altın” ödüllendirmesine katkıda bulundu. 

Yeni Nesil Transit Custom’ın sahip olduğu yeni Dijital Dikiz Aynası, standart dikiz aynalarına kıyasla iki kat daha geniş görüş açısı sağlıyor. Özellikle panel van, çift kabinli araç ve servis minibüsü modelleri için bu özellik görüş kolaylığı sağlıyor. 

Panel araç müşterileri artık uçak tipi LED tavan aydınlatmaları sayesinde yüklerini daha kolay kontrol altında tutabilecek. Zemin altında çekmeceleri bulunan pratik bir çift kademeli yük alanı da kısa ve uzun dingil mesafeli araçlarda isteğinize göre sunulacak. Ayrıca, şık bir gri renk tonu da renk paletine katılacak. 

Yeni Transit Custom Kombi, Tourneo Custom ve Transit Nugget modelleri için başarısı kanıtlanmış 2.0 litre EcoBlue dizel motorunun yeni bir 150 PS varyantı bulunuyor. Altı ileri vitesli manuel ve otomatik şanzıman seçenekleriyle sunulan yeni motor, Ford’un şehir içinde yakıt tüketimini %5,9’a kadar azaltabilen, 48 volt hafif hibrit sistemi için de tercih edilebilir. 

2021’in ilk dokuz ayında trafiğe çıkan Transit Custom ve Tourneo Custom minibüs modelleri, 117.014 adet ile bu yıl Avrupa’da en çok satan aracımız oldu.