Yeşil Bursa Rallisi’ni Başarıyla Tamamladık

rallli

Castrol Ford Team Türkiye olarak geçtiğimiz hafta sonu düzenlenen, ülkemizin en prestijli spor organizasyonlarından biri olan Shell Helix 2021 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 3. ayağı: 45. Yeşil Bursa Rallisi’ni başarıyla tamamladık. Organizasyona genç pilotlarımız ile katıldığımız yarışta, hedeflediğimiz şekilde ‘markalar’ ve ‘gençler’ şampiyonasını lider olarak tamamlarken, ‘iki çeker’ şampiyonasında da tekrar liderliğe yerleştik.

Shell Helix 2021 Türkiye Ralli Şampiyonası’nda Neler Oldu?

Shell Helix Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 3. ayağı olan Yeşil Bursa Rallisi için bu yıl 4-5 Eylül tarihleri arasında Bursa’daydık. Türkiye Historic Ralli Şampiyonası ve Şevki Gökerman Ralli Kupası için de puan veren rallide takımımız Castrol Ford Team Türkiye, ‘markalar’, ‘gençler’ kategorisini lider olarak tamamlamayı başardı. ‘İki çeker’ kategorisinde tekrar liderliğe yerleşen Castrol Ford Team Türkiye, Bursa’dan çok önemli puanlarla döndü. 

Takımımız Castrol Ford Team Türkiye’nin gelecek vadeden genç pilotu Ali Türkkan ve co-pilotu Aras Dinçer, iki çeker aracı ile birçok dört çeker aracın önünde genel klasman üçüncülüğünü elde ederken Sırbistan Rallisi öncesi moral buldu. Türkkan, bu performansıyla Balkan Şampiyonası’nda ‘gençler’ ve ‘iki çeker’ kategorisinin lideri olarak gideceği Sırbistan Rallisi’nde şampiyonluğun en büyük adayı olduğunu da gösterdi. İlk gün kaybettiği zamanlar ile 48. sıraya kadar gerileyen genç yetenek Ümit Can Özdemir ve co-pilotu Batuhan Memişyazıcı ise yarışın ikinci günü kayıplarını telafi ederek, yarışı genel klasmanda 8. sırada bitirdi ve bu sonuçla da Türkiye Ralli Şampiyonası’ndaki üçüncülüğünü korumuş oldu.

Emre – Burak İkilisi Liderliğine Devam Ediyor

Takımımız Castrol Ford Team Türkiye’nin bir diğer genç pilotu Emre Hasbay ve co-pilotu Burak Erdener ise liderliğini devam ettirirken, Ali Türkkan da co-pilotu Aras Dinçer ile ‘iki çeker’de tekrar liderliğe yükselmeyi başardı. Castrol Ford Team Türkiye, Yeşil Bursa Rallisi’nde aldığı sonuçlarla, genç pilotları ile bir sonraki durak olan Sırbistan Rallisi için her kategoride güçlü bir aday olduğunu gösterdi.

Fiesta Rally Cup’ta Heyecan Yine Doruktaydı! 

Her kesimden ralli pilotuna açık Türkiye’nin en uzun soluklu tek marka kupası olan Fiesta Rally Cup’ta da çekişme ve heyecan hiç eksik olmadı. Fiesta Rally Cup’ta Kağan Karamanoğlu, Ford Fiesta R2T ve ilk kez birlikte yarıştığı yeni co-pilotu Oytun Albayrak’la beraber güçlü rakiplerinin arasından sıyrılmayı başardı. İkili, Fiesta Rally Cup’ta hem ‘genel klasman', hem de ‘R2T’ grubunun 1.si oldu. 
                    
Fiesta Rally Cup’ta puan durumu: 
1. Tansel Karasu- Yüksel Karasu (Fiesta Rally4)     31,6 puan
2. And Sunman-Yılmaz Özden (Fiesta R2)               31,4 puan
3. Okan Tanrıverdi-Sevilay Genç (Fiesta R2)          29,4 puan

2017 yılından itibaren Serdar Bostancı direktörlüğünde yeni formatıyla başlayan ve Ford Fiesta modelleri için özel olarak düzenlenen Fiesta Rally Cup, her yaştan deneyimli pilotları ve gelecek vaat eden genç pilotları profesyonel bir ekibin parçası haline getirirken aynı zamanda yüksek bir rekabet ortamı sunuyor. Fiesta Rally Cup’ın bir sonraki ayağı 16-17 Ekim tarihlerinde İzmir’de düzenlenecek ve Türkiye Ralli Şampiyonası’na da puan verecek olan Ege Rallisi çatısı altında gerçekleştirilecek.

2021 Türkiye Ralli Şampiyonası Kalan Yarışların Takvimi: 
16-17 Ekim Ege Rallisi İzmir (Asfalt)
13-14 Kasım Kocaeli Rallisi (Toprak)
27-28 Kasım İstanbul Rallisi (Toprak)