Yeni Ford Transit ile Park Derdine Son!

Yeni Ford Transit

Sürücülerin konforu için geliştirdiğimiz teknolojileri sadece binek araçlarımızda değil, hafif ticari araçlarımızda da sunuyoruz! “Aktif Park Asistanı” teknolojisi, Ford Transit sürücülerinin hem uygun büyüklükte bir park yeri bulmasına yardımcı oluyor hem de uygun yere otomatik olarak aracı park ediyor. İşinizin stresine bir de park stresi eklenmiyor!

Sistem, araçtan sadece 0,8 metre daha uzun olan bir yükleme alanında veya araçların yan yana park ettiği bir alanda park etmeyi dünyanın en basit işi haline getiriyor. “Bu araç, buraya sığar mı?” sorusunu bir daha sormak zorunda kalmayacağınız sürüşlerinizde “Paralel Park Çıkış Yardımı”, “Çapraz Trafik Uyarı Sistemi”, “Yan Algılama Sistemi”nin yanı sıra ön ve arka geniş görüş kameralarından oluşan akıllı teknolojilerle iş hayatınızı trafik stresinden arındırabilirsiniz.

Etrafındaki 12 ultrasonik sensör ile park etmek sizin değil, onun işi!

2019 yılında tanıtılan Yeni Ford Transit ve Transit Custom modellerinde bulunan “Aktif Park Asistanı” teknolojisi, aracın etrafında yer alan 12 ultrasonik sensörle çalışıyor. Sistem, Transit’in park edilmiş başka bir araçla aynı hizaya gelerek, yol kenarında kaldırım olmasa dahi kolayca park etmesini sağlıyor. Ayrıca, yokuşlu yollarda da bu işlevini eksiksiz yerine getiriyor. “Aktif Park Asistanı” teknolojisi, sürücü gaz ve freni kontrol ederken aracı otomatik olarak park alanından dışarı yönlendiren “Paralel Park Çıkış Yardımı” özelliğini de barındırıyor.

Ford’un “Çapraz Trafik Uyarı Sistemi” ise park yerinden geri geri çıkarken aracın arkasından geçebilecek araç, bisiklet ve yayalar için sürücüleri uyarıyor. Buna ek olarak, “Yan Algılama Sistemi”, sürücülerin daha güvenli manevra yapması için aracın etrafındaki engellerin sesli ve görsel uyarılarını veriyor.

Yeni Ford Transit’in ön ve arka geniş görüş kameraları, yaklaşan araçların, yayaların veya bisikletlerin kör bir kavşakta dahi fark edilmesine imkân tanıyor. Yeni Ford Transit’in geri görüş kamerası, arka kapılar açık ve araç geri vitesteyken daha iyi görüş sağlamak için arka yük kapılarının üzerindeki bir noktada yer alıyor. Geniş görüş kameraları sayesinde sürücülerin, yaklaşan araçları, yayaları veya bisikletleri kör bir kavşakta dahi fark etmesine imkân sağlıyor.

Kısacası size sadece gideceğiniz yere gitmek ve işlerinize odaklanmak kalıyor!