İstanbul Rallisi’nin Ardından Liderliğimiz Sürüyor!

İstanbul Rallisi

Ülkemizin en prestijli spor organizasyonlarından biri olan Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 6’ncı ayağı, 20-21 Ekim tarihleri arasında İstanbul Otomobil Sporları Kulübü (İSOK) tarafından İstanbul’da düzenlendi. 9 özel etaptan oluşan ve 46 ekibin katıldığı zorlu yarışı 28 ekip tamamladı.

Sezon genelinde olduğu gibi yine büyük bir heyecana sahne olan ve son etaba kadar büyük çekişmenin yaşandığı toprak zeminli İbrahim Çağlar İstanbul Rallisi’nde, 4 çeker Fiesta R5, 2 çeker R2T, R2, R1 ve ST araçlar ile yarışan pilotlarımız, yarışı oldukça başarılı bir şekilde sonlandırdılar.

Ekiplerimiz podyumda!

Aynı zamanda Red Bull sporcusu olan pilotumuz Yağız Avcı, “yılın motoru” ödüllü EcoBoost motora sahip güçlü 4 çeker Fiesta R5 aracı ve tecrübeli co-pilotu Onur Vatansever ile rekabetin en üst düzeyde olduğu genel klasman (4 çeker) kategorisinde, son ana kadar soğukkanlılığını koruyarak podyumun en üst basamağına çıkmayı başararak Türkiye Ralli Şampiyonası’ndaki 6’ncı şampiyonluğuna bir adım daha yaklaştı.

4 çeker kategorisinde yine Fiesta R5 ile mücadele eden pilotlarımız Deniz Fahri-Bahadır Gücenmez ikilisi ise yarışı 3’üncü sırada tamamlayarak 17-18 Kasım tarihlerinde düzenlenecek sezonun son rallisi “Ford Otosan Kocaeli Rallisi” öncesinde, Türkiye Ralli Şampiyonası genel klasman 3’üncülüğünü garantilediler.

2 çeker kategorisinde ise Fiesta R2T ile mücadele eden pilotlarımız Ümit Can Özdemir-Batuhan Memişyazıcı ikilisi zorlu ralliyi kendi kategorilerinde ilk sırada, genel klasmanda ise 5’inci olarak tamamladılar.

İstanbul Ralli’sinde Ford Motorsport Türkiye çatısı altında start alan 14 Fiesta aracın tamamı ralliyi tamamlamayı başarırken genel klasmanda ilk 3’te 2, ilk 10’da ise toplam 7 Fiesta aracımız yer aldı.

Serdar Bostancı: “Takım olarak çok başarılı bir yarış çıkardık”

Türkiye Ralli Şampiyonası’nda takımlar ve iki çeker kategorilerinde liderliğimiz İstanbul Rallisi sonrasında da devam ederken Ford Motorsport Türkiye Takım Direktörümüz Serdar Bostancı, “Toplam 14 ekiple katıldığımız zorlu İstanbul Rallisi’nde tüm ekiplerimizin finiş görmesi, genel klasmanda podyumda iki aracımızın yer alması, 2 çeker kategorisinde Ümit Can’ın başarısı yanında ilk 10 içerisinde 7 ekibimizin yer alması bizi çok mutlu etti. Şimdi sırada sezonun son yarışı olan Ford Otosan Kocaeli Rallisi var. Hedefimiz son yarışı da kazanarak genel klasman pilotlar, takımlar ve 2 çeker kategorilerinde şampiyon olmak,” sözleriyle pilotlarımızın başarı ve hedeflerini dile getirdi.

Fiesta Rally Cup’ta da heyecan doruktaydı

Ford Motorsport Türkiye çatısı altında uzun bir aradan sonra geçtiğimiz sene yeniden düzenlenmeye başlanan ve Türkiye Ralli Şampiyonası takvimi ile birlikte koşulan, 2 çeker araçların yarıştığı Fiesta Rally Cup da yoğun bir çekişmeye sahne oldu. 11 Fiesta aracın kıyasıya mücadelesine tanık olan Fiesta Rally Cup’ta pilotlarımız Ümit Can Özdemir-Batuhan Memişyazıcı Fiesta R2T ile Fiesta Rally Cup’ı ilk sırada bitirirken, Bulgar ekip Georgi Geradzhiev-Georgi Gadzhev Fiesta R2 ile ikinci, Eytan Halfon-Kerim Tar ikilisi ise Fiesta R2 ile üçüncü sırayı aldı. Mahalli kategori Ali Sipahi Kupası’nda ise birinciliği Fiesta R1 ile Emrah Ali Başo-Gürkal Menderes ikilisi aldı.

Fiesta Rally Cup ile ilgili daha fazla bilgiye www.fiestarallycup.com adresinden ulaşılabilir.