Castrol Ford Team Türkiye Finlandiya’ya Hazır!

finlandiya

Avrupa Şampiyonu unvanına sahip tek Türk ralli takımı Castrol Ford Team Türkiye, dünyanın en önemli spor organizasyonlarından Dünya Ralli Şampiyonası (WRC)’ndaki mücadelesini 26-29 Temmuz tarihleri arasında WRC’nin 8. ayağı olan ve toplam 23 etaptan oluşan Neste-Finlandiya Rallisi’nde sürdürecek.

WRC’de sezonun 8. yarışı 26-29 Temmuz tarihleri arasında dünyanın en hızlı toprak rallisi olarak kabul edilen Neste-Finlandiya parkurunda koşulacak. Coğrafi özelliğinden ötürü 1000 Göller Rallisi olarak da bilinen ve toplam 23 etaptan oluşan bu zorlu rallide bu yıl 104 ekibin start alması bekleniyor.

Mayıs ayında Vodafone Portekiz Rallisi’nde mücadele eden Castrol Ford Team Türkiye’de Dünya Gençler Ralli Şampiyonası’nda (JWRC) mücadelesini sürdüren Buğra Banaz-Burak Erdener ikilisi zorlu yarışı 14 pilot arasından 4. sırada tamamlamıştı. WRC2 kategorisinde ise Murat Bostancı-Onur Vatansever ikilisi ise 17 ekip arasında 11. sırada yer almıştı.

Finlandiya Rallisi Castrol Ford Team Türkiye için büyük bir deneyim

Ralli severlerin nefeslerini kesecek uzun ve yüksek zıplamalara sahne olması beklenen Finlandiya’nın muhteşem orman ve gölleri arasına gömülmüş parkurlarda, Castrol Ford Team Türkiye, bu yıl iki ekiple mücadele edecek. Murat Bostancı-Onur Vatansever ikilisi rekabetin en üst düzeyde olduğu WRC2 kategorisinde, ödüllü EcoBoost motora sahip 4x4 Fiesta R5 ile mücadele ederken; Buğra Banaz-Burak Erdener ikilisi de Ford’un yılın motoru ödüllü EcoBoost benzinli motor teknolojisine sahip 4x2 Fiesta R2T ile Dünya Gençler Ralli Şampiyonası’nda yarışacak.

Serdar Bostancı: “Finlandiya Rallisi’nde bayrağımızı gururla dalgalandıracağız”

Castrol Ford Team Türkiye Takım Direktörü Serdar Bostancı, “Castrol Ford Team Türkiye olarak, motorsporları dünyasının adeta zirve yarışlarından biri olan Finlandiya Rallisi’nde mücadele ediyor olmanın gururunu yaşıyoruz. 2018 sezonunu, Dünya Ralli Şampiyonası’nı tanıma ve test etme yılı olarak görüyoruz. Uzun vadeli planlarımıza ulaşma yolunda burada elde edeceğimiz tecrübeler bizim için çok değerli. Sezonu Fransa’daki Tour De Corse-Corsica Rallisi ile açmış ve Mayıs ayında da Vodafone Portekiz Rallisi’ne katılmıştık. Şimdi Finlandiya’da mücadelemize devam ediyoruz ve ay yıldızlı bayrağımızı burada da gururla dalgalandıracağız,” sözleriyle heyecanını dile getirdi.

 

Castrol Ford Team Türkiye hakkında: 1998 yılında kurulan ve 20 yıldır aralıksız olarak yarışmaya devam eden Ford Otosan’ın motor sporları takımı Castrol, Pirelli, Kale Oto Radyatör, Mutlu Akü, Bosch, Beyçelik Gestamp, SeturSelect, Borusan Lojistik, Mars Lojistik, UN, Avis, Yemekhane, Gürsoy, İzeltaş, NGK, Nova Reklam, TAV Passport ve Henkel markaları tarafından destekleniyor. 2018 yılında WRC-Dünya Ralli Şampiyonası’nı takip edecek olan Ford Motorsporları Takımı, her kesimden ralli sürücüsüne açık bir tek marka kupası olan Fiesta Rally Cup organizasyonuyla Türkiye’deki operasyonunu sürdürüyor.

Twitter: @castrolfordtr

Instagram: castrolfordtr

Facebook: castrolfordtr