Başrolünde Ford Var!

Başrolünde Ford Var!

Hafta sonuna girmeden önce sizlere nostaljik bir film seçkisi sunmak istedik ve efsanevi Ford modellerini izleyebileceğiniz bu önerileri bir araya getirdik. Sizin de başrolünde Ford olan film önerileriniz varsa mutlaka yorumlara bekliyoruz!

Mad Max (Çılgın Max), 1979

Aksiyon, heyecan ve bilimkurgu… Başrolde Max Rockatansky’yi canlandıran Mel Gibson mı, yoksa kullandığı 1973 model Ford Falcon XB GT mi var? Karar sizin!

Bullitt (Gangstrerin Kaderi), 1968

O öyle bir Mustang ki motorunun sesiyle Oscar’a aday oldu! Ham sesle çekilmiş takip sahnesine üzerinden geçen 50 yılda neredeyse rakip olabilecek bir sahne yok diyebiliriz…

Thelma&Louise, 1991

Susan Sarandon, Geena Davis ve bu filmle tanıştığımız Brad Pitt… Ama Thelma&Louise denince sizin de aklınıza ilk 1966 model yeşil Ford Thunderbird gelmiyor mu?

Jurassic Park, 1993

Dinozorları takip etmek için kullanılacak en sağlam araç elbette bir Ford Explorer! Steven Spielberg’ün bu muhteşem kurgusundaki tek sağlam gerçek de o…

Çiçek Abbas, (1982)

Büyük bir aşk hikayesi… Başrolünde kıpkırmızı bir Ford Transit!

Rebel Without a Cause (Asi Gençlik), 1955

Bu filmde iki efsane var… Biri çok genç yaşta hayatını kaybeden James Dean ve diğeri tabii ki 1949 model Ford Mercury Coupe…

Diamonds Are Forever (Ölümsüz Elmaslar), 1971

En iyi James Bond kimdi diye tartışabiliriz; ancak Sean Connery’nin bu filmde kullandığı 1971 model Mustang Mach 1, tartışmasız en iyi James Bond arabalarından biri!

Grease, 1978

Müthiş bir müzikal, müthiş oyunculuklar… Ve tabii ki John Travolta ile anılan 1948 model Ford Deluxe. Filmde çok fazla yeri olmasa da adına yazılmış şarkısı olması yetmez mi? İşte karşınızda Grease Lightning!

Bu içeriğe bir emoji ile tepki ver!
 • emoji-happy 3 SEVİNDİM
 • emoji-sad 0 ÜZÜLDÜM
 • emoji-angry 0 KIZDIM
 • emoji-heart 12 BAYILDIM
 • emoji-lol 2 AŞIRI GÜLDÜM
 • emoji-surprise 0 ENDİŞELENDİM
 • emoji-clap 8 BRAVO
 • emoji-thumbs-up 20 BEĞENDİM
 • emoji-thumbs-down 4 BEĞENMEDİM
 • emoji-blink 1 HINZIR SENİ
 • Yorumlar

Büşra : Asfaltın Kralları - Ford v. Ferrari 😎

Silya Zengilli

Ford Blog : 💙

Cenk : Pek ön planda olmasa da, "Geleceğe Dönüş" serisinde 1955 de gecen sahnelerde Biff Tannen karakterinin arabasi 1946 Ford Super Deluxe :)

Silya Zengilli

Ford Blog : 👍💙

Mubin Uzun : Evet Asfalltın kralları müthiş gerçekten. Şiddetle tavsiye ederim

Silya Zengilli

Ford Blog : 💙

Mert Güney : Ford Otosan yine yapacağını yaptı 🏆

Silya Zengilli

Ford Blog : 🙌💙

Mustafa Cengiz : Ne de olsa ilk otomobili seri üreten firma. İyi ki varsın FORD

Silya Zengilli

Ford Blog : 💙

Gencay Turan : Efsane Araç Günümüzde kendini yenileyerek rakiplerinin herzaman önünde ve öncü,,,

Kemal Yerebakan : 60 Saniye nasıl unutulur. Türkiye Shelby GT500 Eleanor'u orada tanıdı.

Hicret Ertan : Bir Ford modelinin ismini verdiği film nasıl yer almaz bu listede? Clint Eastwood'un yönetip oynadığı GRAN TORINO hakkında da epey çarpıcı yorumlar yazılabilirdi.

Hicret Ertan : Kevin Costner'ın "Butch" ismiyle başrolde oynadığı "A Perfect World" filminde yanındaki çocuğa "Phillip, we gotta find us a Ford. My daddy always drove Fords" diyor olması da bu listeye girmesi için yeterli bir sebep olsa gerek. Listenin güncellenmesi dileğiyle:)

Silya Zengilli

Ford Blog : Merhabalar! Başrolünde Ford’un yer aldığı o kadar çok film var ki, hepsini bir listede toplamak imkânsızdı... Önerilerinizin de yer aldığı bir liste mutlaka hazırlayacağız. Bizi takipte kalın, sevgiler💙