Alkışlar Yetmez, Maske Üreteceğiz!

Siperlik maske

Covid-19 salgınından dolayı artan tıbbi malzeme gereksinimi karşılamak için tüm desteğimizle biz de varız!

Genel Müdürümüz Haydar Yenigün, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı ile yaptığı görüşmelerin ardından üç boyutlu yazıcılarla prototip denemelerimizi tamamladığımızı, yan sanayimiz ile birlikte geliştirdiğimiz kalıpla seri üretime de başlayacağımızı, gece gündüz demeden hizmet veren sağlık çalışanlarımız için yüz maskesi üreteceğimizi açıkladı.

Oluşturulan prototipin açık kaynaktan elde edilen çizimleri, sağlık personelimizin yorumları ve ihtiyaçları göz önüne alınarak yeniden tasarlandı. Benzerlerinden en önemli farkı 150 derecelik açısı ile duruma özel gerekli olabilecek korumayı sağlaması.

Siperlik modelindeki yüz maskelerinin üretiminde PET veya PETG malzemeden kesilen camlar ve ek olarak maskeyi tutturmaya yarayan lastikler kullanılıyor.

Otomotiv Sanayicileri Derneği Başkanı da olan Haydar Yenigün, tıbbi malzeme gereksinimini karşılamak adına dernek üyesi tüm şirketlere de çağrıda bulunacağını da açıkladı.

Ne kadar katkı sağlanırsa o kadar iyi diyerek, bu zor koşullarda bu çalışmayı gerçekleştiren arkadaşlarımızı da kutluyoruz.

 

Bu içeriğe bir emoji ile tepki ver!
 • emoji-happy 62 SEVİNDİM
 • emoji-sad 0 ÜZÜLDÜM
 • emoji-angry 2 KIZDIM
 • emoji-heart 26 BAYILDIM
 • emoji-lol 0 AŞIRI GÜLDÜM
 • emoji-surprise 1 ENDİŞELENDİM
 • emoji-clap 170 BRAVO
 • emoji-thumbs-up 12 BEĞENDİM
 • emoji-thumbs-down 6 BEĞENMEDİM
 • emoji-blink 5 HINZIR SENİ
 • Yorumlar

Fatih Demir : Ford Otosan Çalışanı olarak gurur duydum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Ülkemizin ve insanlarımızın geçirdiği her türlü zor zamanda ihtiyacı olanların yanında olacağına şüphe duymadığım şirketimize de alkışlar yetmez.

Tuncay Şener : Son derece faydalı bir üretim. Emeği geçenlere saygılarımı sunarım.

İlhan Kürklü : Eşim de bir sağlık çalışanı ve bu gün ücretini kendileri vererek bu yüz maskesinden dışarıdan bir yere sipariş verdiler. Devlet desteği maalesef yok.

Dr Süleyman baba : Herkese siperlik takma neden önerilmiyor bilen var mı? #SiperlikKullanSalgınıDurdur diye yaymayı öneriyorum. Ucuz basit kullanışlı ve etkili. Elini yüzüne değdirmekten, damlacıktan korur. gün boyu sıkılmadan kullanılır. maskeden daha mantıklı

Murat Gülap : Şirketimiz her zamanki gibi devletimizin ve milletimizin yanında ve destekçisi olduğunu kanıtlamamıştir çok teşekkür ler

Birol Gülmez : Elinize sağlık ülkemizin bu zor gün lerinde desteği ni esirgemeyen Fort Otosan ailesine sonsuz teşekkürler timi sunarım.

Ozan Bulut : Uzman endüstriyel tasarımcılar olarak, Uzaktan bağlantı ile argesine destek verebiliriz, katkımız olacaksa iletişime geçebilirsiniz. İlk izlenim olarak, siperlik metal kısmı, yarım daire değil şakak kısımlarına daha fazla yaklaşsa daha koruyucu ve hareket kabiliyetini arttırır gibi geldi bana, tabii tıp uzmanlık alanım değil. Uzman doktor ve meslek kuruluşlarına da mutlaka danışılmalı seri üretime başlamadan.

Özlem Karadağ : Buna gerçekten ihtiyaç duyan hastaneler biliyorum, nasıl ulaşabiliriz acaba

Erdal Çuha : Biz Ford-Otosan ailesi olarak ülkemizin bu zor şartlardan geçmesi süresince elimizden geleni yaparak ve bu hassasiyeti göstererek bir şeyler Yapma ve elimizden geldiğince Çaba gösteriyoruz.Emegi geçen saygılarımı sunarım.

Canberk Gümüştaş : Özel bir sağlık kuruluşunda çalışıyorum. Arkadaşlarımla beraber bu tip tıbbi malzemeler bulmada ve satın almada problemler yaşıyoruz yardımcı olursanız çok sevinirim .

Enis Yılmaz : Bence çok başarılı bir hizmet be görev Birimde alma imkanımız olacak mı acaba Teşekkürler

KAMURAN ÖZER : Üretim fikriniz güzel lakin hastanelere çalışanlara nasıl ulaştırılacağını anlamadım? Bir link var da ben mi göremiyorum?

Sadık Senai : Eşim sağlık çalışanı. Bu zor dönemde sadece alkışlamayarak, onların sağlıkları için de büyük bir misyon üstlenen ve çalışanı olduğum Otosan'i ve Koç Holding'i kutluyorum. Var olun..

Özge Kayabaşı : Ford Otosan çalışanı olarak çok ama çok mutlu oldum ve gururlandım.Böyle zorlu bir süreçte elele verip ve ihtiyacı olan her kesime yardımcı olduğumuz için bu ailenin üyesi olmaktan bir kez daha gurur duyuyorum.Tüm arkadaşlarımızın yöneticilerimizin emeğine yüreğine sağlık bende sizleri alkışlıyorum 👏🏻👏🏻👏🏻

Yasin TEKGÖZ : İzleyici kalmayıp aksiyon alan tüm Ford ekibine canı gönülden tebrikler 👏🏻👏🏻👏🏻

Emrullah sarık : Helal olsun 👍 Birde şu transitler bira ucuzlasa hiç fena olmayacak :)

Naciye Ayaz : Gercekten grur verici bir çalisma emeği gecen herkese tesekkurler

Uygur Gümüşlü : Bu çalışmaya emeği geçen tüm çalışanlara teşekkürler.

Gürkan Müdamoğlu : Merhaba, Bu Siperlikten Nasıl alabiliriz acaba satışınız var mı? Satışınız yoksa sizden eşim hemşire onun için bu Siperlikten gönderebilir misiniz rica etsem

Silya Zengilli

Ford Blog : Merhabalar, talebinizi çağrı merkezimize ilettik. Yetkililerimiz sizinle irtibata geçecektir.

Kıymet ünal : Nasıl talep edebilirim tire devlet hastanesi anestezide çalışıyorum ekibim için talep etmek istiyorum

Silya Zengilli

Ford Blog : Merhabalar, talebinizi çağrı merkezimize ilettik. Yetkililerimiz sizinle irtibata geçecektir.

Kiymet ÜNAL : Nasıl talep edebilirim