WRC’nin Zorlu Estonya Etabını Başarıyla Tamamladık!

WRC Estonya

Castrol Ford Team Türkiye takımımızın genç pilotu Ali Türkkan ile tecrübeli co-pilotu Burak Erdener, Dünya Ralli Şampiyonası’nın (WRC) ikinci ayağı Estonya’da hem rakiplerine hem de zorlu coğrafyaya karşı kıyasıya bir mücadele sergileyerek WRC3 kategorisinde dördüncü oldu.

Pek çok şampiyonluğu bulunan genç pilot Ali Türkkan, teknik ustalık gerektiren bir coğrafyada ilk ralli startını almasına karşılık yarış boyunca üstün bir performans sergiledi. Castrol Ford Team Türkiye takımımızın köklü sponsorlarının yanı sıra Otokoç ve Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu’nun (TOSFED) desteğiyle yarışa çıkan Ali Türkkan ve Burak Erdener bir kez daha yeteneklerini ve Fiesta Rally3 araçlarının gücünü ortaya koydu. 

Castrol Ford Team Türkiye'nin pilot koçu ve takım menajeri olan şampiyon pilotumuz Murat Bostancı, global arenada bir önemli yarışı daha geride bıraktığımızı belirterek sözlerine şu şekilde devam etti: “Hızlı başladığımız Dünya Ralli Şampiyonası’nın son derece çekişmeli olan bu ikinci ayağında güçlü bir performans ortaya koymayı başardık. Estonya Rallisi hızı ve zorluğuyla bilinir, ancak ekibimiz bu zorluklarla başa çıkarak uyum ve dayanıklılıklarını sergiledi. Ali Türkkan ve Burak Erdener hesaba katılması gereken bir güç olduklarını kanıtladılar ve Dünya Ralli Şampiyonası'nda herkesi etkilemeye devam edeceklerinden hiç şüphem yok. Başarımız, bize olan desteği de büyütüyor. Estonya etabında WRC’deki destekçilerimiz arasına Otokoç da katıldı. Bu da bizim için çok önemli ve çok kıymetli, araçlarımızda Otokoç’un logosunu taşımak gurur verici. Bir kez daha bu başarıda emeği geçen herkesi tebrik ediyorum, bizi destekleyen sponsorlarımıza teşekkür ediyorum.”

Takımımızı şimdi, Dünya Ralli Şampiyonası kapsamında sırada Finlandiya parkuru bekliyor. Estonya rallisinde başarıyla mücadele ederek Finlandiya için çok iyi bir antrenman yapan takımımız, 3-6 Ağustos 2023 tarihlerinde Finlandiya’da podyum için yarışacak. WRC’deki son yarış ise Yunanistan etabı olacak. 

Hem rakiplerine hem de zorlu araziye karşı mücadele veren Ali Türkkan ile co-pilotu Burak Erdener’i tebrik ediyor ve bu güçlü performansları için kendileriyle gurur duyuyoruz.