Ford Trucks’tan Hırvatistan’a 4S Tesis…

Ford Trucks

55 yılı aşkın tecrübeye sahip ağır ticari araç markamız Ford Trucks, artan bayi sayısıyla uluslararası pazarlarda büyümeye devam ediyor. Ford Trucks’ın Avrupa yolculuğundaki yeni bayi durağı Hırvatistan oldu.

Ford Trucks’ın Hırvatistan yolculuğu başladı

Romanya, Macaristan ve Bulgaristan’da açtığı bayilerle gücünü Avrupa’ya da taşıyan Ford Trucks, Hırvatistan’da açılışını yaptığı yeni tesisiyle büyüme atağını sürdürüyor.

Türkiye’deki büyümesinin ardından sınırları aşarak, açtığı bayilerle gücünü tüm dünyaya duyurmaya başlayan Ford Trucks; Ortadoğu, Afrika, Rusya ve Türki Cumhuriyetler’deki yapılanmasıyla birlikte Avrupa ülkelerinde de uluslararası büyümesini hızlandırıyor. Kısa süre önce Romanya’daki Cefin Trucks, Bulgaristan’daki Bulavto Holding ve Macaristan’daki Delta Trucks ile yeni iş birlikleri ve tesis açılışlarına imza atan markamız, şimdi de Hırvatistan’ın önde gelen distribütörlerinden KAM I BUS iş birliğiyle 4S Zagreb tesisini açtı. Yeni tesisiyle satış, servis, yedek parça ve ikinci el olmak üzere tüm hizmetleri aynı çatı altında verecek olan Ford Trucks, Hırvat müşterilerini ağırlamaya hazır!

Haydar Yenigün: “4S tesisimiz ile Avrupa’daki adımlarımızı hızlandırıyoruz.”

Genel Müdürümüz Haydar Yenigün, Ford Trucks’ın uluslararası bayi atağıyla ilgili olarak; “Orta Doğu, Kuzey ve Sahra Altı Afrika, Rusya ve Türki Cumhuriyetler’de devam eden büyümemizi bir süre önce Avrupa’ya taşıdık. Romanya, Bulgaristan ve Macaristan’da yaptığımız güçlü ortaklıkların ardından Hırvatistan’da açtığımız 4S tesisimiz ile Avrupa’daki adımlarımızı hızlandırıyoruz. Hırvatistan Zagreb bayimizle birlikte ülke genelinde açılacak yeni tesislerimiz, Avrupa bölgesindeki yapılanmamız için önemli bir kilometre taşı olacak. Hırvatistan, sahip olduğu stratejik konumu ile Avrupa bölgesinde çok önemli bir ticaret ve lojistik üssü. Zagreb’de hizmete giren yeni 4S tesisimizin bu bölgedeki operasyonlarımıza önemli bir katkısı olacak.

Avrupa pazarında yapılanmasına başladığımız sağlam satış ve satış sonrası operasyonlarımızla pazar payımızı artırıp, müşteri memnuniyetimizi çok daha ileri seviyelere taşıyacağız. Hedefimiz, ürettiğimiz her 3 araçtan birini ihraç etmek ve ihracatımızın yüzde 50’sini Avrupa pazarlarına yönelik gerçekleştirmek. Bununla birlikte, Ford Trucks’ın 2020 itibarıyla toplam 50 ülkede bayi yapılanmasını tamamlamasını planlıyoruz. Yeni bayi açılışları ve ortaklıklarımızla da bu hedefimize kararlılıkla ilerliyoruz.” açıklamasında bulundu.

Orta Doğu, Kuzey ve Sahra Altı Afrika, Rusya, Türki Cumhuriyetler ve son olarak Doğu Avrupa’daki iş birlikleri ile toplam 34 ülkeye hizmet veren Ford Trucks’ın Hırvatistan bayi açılışını kutluyoruz.