Mükemmellik Ödülü Yeniköy Fabrikamızın Oldu

Mükemmellik Ödülü Yeniköy Fabrikası 2017

Endüstriyel mükemmelliğe sahip olan şirketleri ödüllendiren “Industrial Excellence Award Turkey 2017” yarışmasından Yeniköy fabrikamıza büyük ödül…

Şimdi sıra “Industrial Excellence Award” yarışmasında…

Türkiye’nin lider ticari araç üreticisi ve Ford Courier’ın dünyadaki tek üretim merkezi olan Yeniköy fabrikamız, köklü bir üretim sistemi kuran net stratejisiyle farkını ortaya koyarak “Industrial Excellence Award Turkey 2017” yarışmasında büyük ödülün sahibi oldu.

Koç Üniversitesi, WHU-Otto Beisheim School of Management, INSEAD ve Avrupa’nın önde gelen diğer işletme okulları ile ortaklaşa düzenlenen “Industrial Excellence Award 2017” yarışmasında; tüm değerlendirmelerin ardından Yeniköy fabrikamız, adının yanına Türkiye şampiyonu unvanını da ekledi.

“Mükemmeliyetçi” yaklaşımıyla büyük ödüle değer bulunan fabrikamız, 4 Ekim’de de Almanya’nın Berlin kentinde gerçekleşecek olan “Industrial Excellence Award” galasında Almanya, Fransa, İspanya, İsviçre ve İtalya gibi güçlü rakiplerle Avrupa şampiyonluğu için yarışacak.

Gültekin Hanlıoğlu: “Avrupa şampiyonluğunda Ford Otosan olarak, ülkemizi en iyi şekilde temsil ederek yarışacağımıza inanıyoruz.”

Yeniköy Fabrikası Müdürümüz Gültekin Hanlıoğlu, “Ford Otosan olarak sadece üretimde sınırlı kalmayıp üretim, yönetim ve geliştirme alanlarında da uyum, disiplin ve mükemmelliğe ulaşmak için çalışıyoruz. Bu bağlamda, fabrikalarımızda stratejimizi her alanda uygulayarak başarı elde etmeye devam ediyoruz. Performansımızın hem Türkiye’de hem de Avrupa’daki şirketler için başarılı bir örnek teşkil edeceğine ve Avrupa şampiyonluğunda Ford Otosan olarak, ülkemizi en iyi şekilde temsil ederek yarışacağımıza inanıyoruz.” açıklamasıyla Türkiye şampiyonu olmanın verdiği mutluluk ve gururu tarif etti.

“Industrial Excellence Award” ödül komitesi: “Ford Otosan çok sayıda öneri sunan ve gelişme gösteren yüksek çalışan katılımına sahip.”

“Industrial Excellence Award” ödül komitesi ise “Tedarik zinciri boyunca üretim, ürün geliştirme, risk yönetimi, insan kaynakları gibi alt birim stratejilerinin açıkça tanımlanması ve şirket stratejisi ile mükemmel uyumu Ford Otosan’ı başarılı kılıyor. Tesis, yönetim kalitesi ve etkin liderlik sayesinde stratejilerden faydalanan, çok sayıda öneri sunan ve gelişme gösteren yüksek çalışan katılımına sahip. Bu özellikler, otomasyonun kapsamlı kullanımı, dijitalleşme uygulamaları, AR-GE’ye verilen önem, tasarım ve çalışanların gelişimi ve bağlılığı ile destekleniyor. Tamamı kapsamlı bir disiplin ile yürütüldüğünde, hem tatmin edici hem de küresel bir başarıyı beraberinde getiriyor.” sözleriyle Ford Otosan’ın ödüle layık görülmesinin arkasındaki güçlü noktalara değindi.

Yeniköy fabrikamıza 4 Ekim’de yarışacağı “Industrial Excellence Award” yarışmasında başarılar diliyoruz.