Ford E-Transit Custom Hakkında Bilmeniz Gerekenler

transit

Kocaeli Fabrikalarımızda üretilecek yeni Ford E-Transit Custom merakla beklenen ikinci tam elektrikli modelimiz. Üretimine 2023’ün 2. yarısında başlayacağımız E-Transit Custom, Ford Pro ekosistemindeki tüm yazılım ve hizmetlerle desteklenerek benzersiz bir müşteri deneyimi ve maksimum üretkenlik vadediyor.

Avrupa'nın, en çok satan ticari aracı Ford Transit Custom, dünyadaki tek üretim merkezi konumundaki Ford Otosan Kocaeli Fabrikalarımızda, Avrupa’ya yönelik tam elektrikli ikinci ticari modelimiz olan E-Transit Custom, elektrik dönüşümümüzde stratejik önem taşıyor.

E-Transit ardından Ford Pro'nun 2024 yılına kadar sunacağı tam elektrikli dört ticari aracın ilki olan E-Transit Custom, Avrupa'nın bir tonluk ticari araç segmentinde yeni bir referans noktası olmak ve tüm işletmelerin elektrikli araçlara geçişini kolaylaştırmak için tasarlandı. Ticarete yön veren ikonik modelimiz Transit Custom’ın elektrikli versiyonu, Ford Pro'nun üretkenliği artıran ve değer katan çözümler ekosistemine uyacak şekilde tasarlandı. E-Transit Custom, işletmelerin üretkenliğini artırmak ve maliyetlerini azaltmak amacıyla tek bir platform üzerinden Ford Pro yazılımı, şarj, hizmet ve finansman çözümleriyle desteklenecek.

Ford Pro'nun elektrikli araç yelpazesine eklenen en yeni modelimiz, Ford'un 2035 itibarıyla Avrupa'daki tüm araç satışları için sıfır emisyona ulaşma ve Avrupa’da karbon nötr ayak izi konusundaki iddialı taahhüdünün önemli bir parçasını oluşturuyor.

Tam elektrikli E-Transit Custom, 380 kilometre menzili, DC hızlı şarj, tam çekme yetkinliği ve dinamik yeni stili ile dikkat çekiyor. Yeni ticari araç ayrıca sürekli devrede olan ileri bağlantı teknolojilerinden yararlanarak işletmelerin üretkenliğini de yeni seviyelere taşımaya yardımcı olacak.

Ford Pro Avrupa Genel Müdürü Hans Schep yeni modelin önemiyle ilgili “E-Transit Custom, Avrupa'daki ticari araç operasyonlarımızın bir dönüm noktası ve Ford Pro hedeflerimizi gerçekleştirme yolculuğumuzda son derece önemli bir adımı temsil ediyor. Avrupa'nın en çok satan ticari aracı tam elektrikli bir versiyon kazanırken, Ford Pro’nun tek noktadan üretkenliği artıran hizmetleriyle destekleniyor. Bunun Avrupa’daki şirketlere katacağı işletme faydaları ise anlatmakla bitmez.” diyerek değerlendirme yaptı. 

Elektriğin Gücü Parmak Uçlarınızda 

E-Transit Custom, ProPower Onboard teknolojisi ile gerektiğinde aydınlatma ve elektrikli cihazlar için dışa aktarılabilir güç de sağlıyor. Etkileyici tasarımıyla dikkat çeken E-Transit Custom, yeniden düzenlenen gösterişli ve dengeli dış tasarımı ve tamamı LED farlarıyla 1 tonluk araç segmentinde yeni bir referans noktası belirleyecek. 

Ford’un sene başında duyurduğu gibi 2024 itibarıyla, iki tonluk E-Transit ticari aracın yanı sıra dört yeni tam elektrikli araç daha ikonik Transit ailesine katılacak; Transit Custom ve Transit Courier ile Tourneo Custom ve Tourneo Courier modellerimizin elektrikli versiyonları bu kapsamda yer alıyor. 

Tüm Transit Custom versiyonları, geçen yıl elektrikli ve bağlantılı yeni nesil ticari araç projelerini hayata geçirmek amacıyla duyurduğumuz otomotiv sanayisinin en büyük yatırımı kapsamında Kocaeli Fabrikalarımızda üreteceğiz. 2023 ilk yarısı itibarıyla ‘Yeni Nesil Transit Custom’ ailesinin dizel ve şarj edilebilir, hibrit elektrikli PHEV (Plug-In Hybrid) versiyonları ile 2023 ikinci yarısından itibaren tam elektrikli ilk versiyonunu üretmeye başlayacağız.