Ford Fiesta ST, Ekim 2014 Almanya/Cologne’de gerçekleştirilen Yakıt Verimliliği Maratonunda 494 km’lik kamu yolunda gerçekleştirilen test sürüşünde, yakıt verimliliğinde sağladığı %39 oranındaki iyileşme ile Yakıt Verimliliği Maratonu Ödülünü kazandı.

 

Ford Fiesta ST

 

Birçok kişi tarafından tercih edilen Fiesta ST, bu inanılmaz başarısı ile bir kez daha üstün performansa ve yakıt verimliliği açısından takdir edilir bir yeteneğe sahip olduğunu kanıtladı.

 

Ford Fiesta ST baş mühendisi Juergen Gagstatter, yüksek verimli EcoBoost teknolojileri ile her sürücünün kendi sürüş sitilini adapte ederek bireysel yakıt tüketiminde de önemli bir fark yaratabileceğinin altını çiziyor.

 

Ford’un en hızlı seri üretimi Fiesta ST, 6.9 saniyede 0-100 km / s ulaşarak, 220 ​​km / saat hıza sahip oluyor. 1.6-litre EcoBoost motor turbo şarjlı, yüksek basınçlı direkt yakıt enjeksiyonu ve çift bağımsız değişken cam zamanlaması dahil teknolojilere sahip.

 

Ford Fiesta ST

 

Yarış sürücüleri Harrison Scott ve Louise Richardson ile Yakıt Verimliliği Maratonu Ödülünü alan Ford Fiesta, 2013 ve 2012 yılında Fiesta ECOnetic ile MPG marathon ödülü ile de onurlandırılmıştı.