2013 Cenevre Otomobil Fuarı’na Ford Çıkarması!

Cenevre Courier

2013 Cenevre Otomobil Fuarı’nda Tourneo Ailesi ve EcoSport tanıtıldı. Kısa bir süre önce piyasaya sunulan Yeni Kuga’nın ardından, Yeni EcoSport’un da Avrupa versiyonu tanıtıldı. Yenilikçi, fonksiyonel ve düşük işletme maliyetleri sunmak üzere tasarlanan Tourneo serisi, geniş iç mekân özelliklerine, en iyi yakıt tasarrufunu hedefleyen güç aktarım organlarına, araç bağlantı sistemi SNYC’in de olduğu en yeni ve en iyi akıllı teknolojilere sahip!

 

Cenevre Tourneo Ailesi

 

Zarif ve kompakt Tourneo Courier ise sınıfının lideri iç mekânın yanı sıra güvenlik özelliklerini sunuyor. Euro NCAP’tan beş yıldız güvenlik derecelendirmesini alan ilk taşıt olma unvanı kazanarak bu segmentte büyük bir dönemin açılmasına da imza atıyor. Ayrıca Ford’un hafif ticari segmentindeki ürün yelpazesini de genişletiyor.

 

Ford Courier

 

Ford Courier İç

 

 

Kısa bir süre önce piyasaya sürülen Ford Kuga’dan sonra Yeni EcoSport, Ford’un genişlemekte olan Avrupa ürün yelpazesinde 2013 yılı içerisinde satışa sunulan ikinci SUV olacak. Ford aynı zamanda, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve diğer pazarlarda popüler olan, daha büyük bir SUV olan yeni nesil Ford Edge’i de Avrupa’ya getirme planları yapıyor. Ford bu yıl içerisinde, Rusya’da yedi koltuklu SUV Explorer’ın üretimine de başlayacak.

 

 

Ford-EcoSport

 

 

Ford EcoSport İç Mekan

 

 

Kompakt SUV’un geniş ön ızgarası, kısa kaputu ve eğimli ön direkleri spor ve çağdaş bir duygu uyandırırken, köşeli farları modern görünümünü güçlendiriyor. Avrupa’da küçük olan SUV pazarının 2013 yılında, bir yıl öncesine kıyasla yüzde 30 oranında büyüyeceği tahmin ediliyor.

Sizi Cenevre fuarından görüntülerle baş başa bırakıyoruz.