Ağır ticari araç markamız Ford Trucks’ın Rusya’daki yeni iş ortağı gerçekleştirdiğimiz iş birliği anlaşmasıyla Rus TURBOTRUCKS oldu. Orta Doğu, Kuzey ve Sahra Altı Afrika, Türkî Cumhuriyetler ve Avrupa’da büyümeye devam ederken, artık Rusya’daki tek yetkili distribütörümüz TURBOTRUCKS’ın geniş ağı ile bu bölgedeki müşterilerimize de satış, satış sonrası destek, yedek parça ve ikinci el kamyon satışı hizmeti vereceğiz.

Bu anlaşmayla, Rusya pazarındaki yeni iş ortağımız TURBOTRUCKS’ın geniş ağı sayesinde iki yıl içinde Rusya’nın büyük şehirleriyle birlikte tüm ana ulaşım rotalarına da ulaşmayı hedefliyoruz. Bu gelişmelerle uluslararası büyümede daha da güçlenen Ford Trucks markamız, Rus TURBOTRUCKS anlaşmasıyla hem bölgedeki ağını hem de hizmet gamını genişletmiş oluyor.

Büyüme stratejimizde önemli bir yere sahip olan anlaşmamızı duyurmak için Ford Trucks Genel Müdür Yardımcısı Serhan Turfan ve Ford Trucks İhracat Pazarları Direktörü’müz Emrah Duman’ın yanı sıra TURBOTRUCKS Yönetim Kurulu Üyesi ve Rusya Genel Müdürü Serge Van Hulle’nin de katılımıyla Swissotel Hotel Moskova’da bir basın toplantısı gerçekleştirdik. Hoet Ailesi ve Ackermans&Van Haaren Yatırım Şirketi hissedarları ile Global CEO’su Piet Wauters de toplantıda bizimleydi.

“En yüksek düzeydeki müşteri hizmetimizi Rusya’da da sunmaya kararlıyız.”

Ford Trucks İhracat Pazarları Direktörü’müz Emrah Duman konuşmasında şunları söyledi: “İlk görüşmemizden itibaren aynı iş vizyonunu ve DNA’yı paylaştığımızı gördüğümüz TURBOTRUCKS ile kurduğumuz iş ortaklığını geleceğe taşıyacağımızı biliyoruz. Bu iş birliği, Rusya’daki dağıtım stratejimizi yeniden yapılandırmamızı, ayrıca satış ve satış sonrası ağımızı hızla genişletmemizi ve Rusya genelinde yedek parça dağıtımı konusunda önemli gelişme kaydetmemizi sağlayacak. Yeni iş ortağımız TURBOTRUCKS ile satış, servis ve yedek parça odaklı özel tesisler aracılığıyla en yüksek düzeyde müşteri hizmeti ve rekabetçi satış sonrası hizmet çözümleri sunmaya kararlıyız. TURBOTRUCKS ile iş birliği yapmaktan memnuniyet duyuyor ve markamızı Rusya’da en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyoruz.”

Ford Trucks dünyaya açılmaya devam ediyor

20 yıldan üzün süredir Rusya’da TURBOTRUCKS, başta kamyon sektörü olmak üzere, dünyanın lider otomotiv markalarını temsil eden bir şirket olarak tanınıyor. Bu güçlü bağlantı sayesinde biz de artık Rusya’da müşterilerimize satış, satış sonrası, yedek parça ve ikinci el kamyon satışı hizmetlerini sağlayacak olmaktan büyük heyecan ve mutluluk duyuyoruz. Şirketimiz bu anlaşmayla Rusya’daki satış ve hizmet ağını genişletirken, bölgedeki hâkimiyetini de güçlendirecek.

Rusya’da yedek parçalarımıza ulaşmak kolaylaşıyor

TURBOTRUCKS ile yaptığımız anlaşmamız sayesinde Rusya’daki müşterilerimizin yedek parçaya erişimini kolaylaştırmayı amaçlıyoruz. Yurt dışındaki yedek parça erişimini en iyi seviyeye çekmeyi hedefleyen ve ana yedek parça deposu Moskova’da bulunan Ford Trucks markamız sayesinde, TURBOTRUCKS’ın geniş ağındaki tüm noktalarda yedek parça hizmeti vereceğiz.

TURBOTRUCKS’ın da ağımıza katılmasıyla, Doğu ve Orta Avrupa, Orta Doğu, Kuzey ve Sahra Altı Afrika, Türkî Cumhuriyetleri ile Rusya’da uluslararası büyümeyi sürdürmeye devam edeceğiz. Yarım yüzyılı aşkın tasarım ve üretim deneyimimizi pazara özgü ürün geliştirme uzmanlığımızla birleştiriyor, 2020 itibarıyla toplam 50 ülkede var olmayı hedefimize doğru hızla ilerliyoruz.