8 Mayıs’ta dünyanın dört bir yanındaki yarışçıların aynı anda koşamayanlar için koştuğu ve Ford Kuga yakalama aracımızla destek verdiğimiz Wings for Life World Run tamamlandı.

Wings For Life World Run 2016 (5)

Omurilik araştırmalarına kaynak sağlamak için üçüncü kez düzenlenen Wings for Life’ın Türkiye’deki kazananları kadınlarda 45,70 kilometre ile Svetlana Shepeleva ve erkeklerdeyse 52,78 kilometre ile Ahmet Bayram oldu.

Ahmet Bayram

Türkiye’den 8018 kişinin kayıt yaptırdığı ve ülkemizin dünya çapında en fazla kayıt alan ikinci ülke olduğu yarışa start Gündoğdu Meydanı’ndan verildi. Kayıt olanlardan 5721 kişinin aynı anda tek bir amaç için koştuğu Wings for Life’a ünlüler de büyük destek verdi.

Svetlana Shepeleva

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, gazeteciler Yonca Tokbaş ile Melike Karakartal, ünlü oyuncu Ayşe Tolga ve sanatçı Gökhan Tepe’nin yanı sıra milli sporcular Ahmet Arslan, Şahika Ercümen, Toprak Razgatlıoğlu, Lena Erdil ve Arif Gül gibi pek çok isim koşuya katılarak omurilik felci hastalarına olan desteklerini gösterdi.

Wings For Life World Run 2016 (3)

Günün sonuna gelinince asıl kazananlar, gelen bağışlarla çok önemli araştırmalara kaynak sağlamayı başaran omurilik felçlileri ve destekçileri oldu. Teşekkürler Wings for Life!