Sürüş Konforu ve Akıllı Teknolojileriyle Yeni Mondeo Türkiye’de!

Yeni Ford Mondeo

Cesur ve heyecan verici tasarımı, üstün güvenlik, teknoloji ve konfor donanımlarının yanı sıra 1.5 litre 160 PS’lik EcoBoost motor ile kombine ettiğimiz 6 ileri otomatik şanzımanı sayesinde segmentinde standartları belirleyecek olan Yeni nesil Mondeo, Türkiye yollarında!

 

 

Sektörde bir ilk olarak sunduğumuz Hava Yastıklı Arka Emniyet Kemerleri, Dinamik LED Ön Far Teknolojisi, Active Motion çok noktalı masaj fonksiyonu ile donatılmış deri koltuklar ve SYNC 2 sesli kontrol sistemi ile entegre yüksek çözünürlüklü 8 inç dokunmatik ekran gibi teknolojik özellikleri ile donattığımız Yeni Mondeo ile üst sınıf bir otomobil standardında sahneye çıkıyoruz.

 

Sofistike ve dikkat çekici bir tasarıma sahip Mondeo’nun 4 kapılı sedan, 5 kapılı Hatchback ve Station Wagon gövde tipleriyle Şubat ayından itibaren D segmentindeki iddiamızı artırıyoruz.

 

 

Haydar Yenigün: “Rakiplerimiz gölgede kalacaklar”

 

Yeni nesil Mondeo lansmanında konuşan Genel Müdürümüz Haydar Yenigün, heyecanla beklenen Yeni Mondeo ile, her marka için prestij anlamını taşıyan bir segmentte, yeniden güçlü bir şekilde söz sahibi olacağımızı belirtirken; “Otomobildeki itici güçlerimizden olmasını hedeflediğimiz Yeni Mondeo’nun sadece segmentteki eksiğimizi kapatmakla kalmayıp, Ford marka algısına da büyük katkı yapacağına inanıyoruz. İsmi dışında yepyeni bir araç olan Yeni Mondeo’nun, gerek donanımları gerek teknolojileri ile gününün çok ötesinde bir araç olduğunu düşünüyoruz. Bununla birlikte Yeni Mondeo’nun öncelikle tasarımıyla ön plana çıkacağına ve rakiplerini bu açıdan da gölgede bırakacağına inanıyoruz. Müşterilerimizden aldığımız geri bildirimler, modern görünümlü Ford modellerinin beğenildiğini bize gösteriyor.” dedi. Haydar Yenigün sözlerini şöyle sürdürdü: “Ford’un teknoloji şirketi olma hedefini, Yeni Mondeo’da tam olarak görmek mümkün. Otomotiv sektörünün gelecekte hangi donanımları standart olarak sunacağını görmek için yeni neslinde adeta evrim geçiren Mondeo’ya bugünden bakmak yeterli olacaktır,” dedi.

 

 

2015’i geçtiğimiz Kasım ayındaki Yeni Focus lansmanında “Ford’un Otomobil Yılı” ilan ettiklerini hatırlatan Yenigün; “2015 yılı ile birlikte, Ford Otosan olarak otomobilden ağır ticariye uzanan geniş ürün gamımızla ve yeniliklerimizle sektörün en genç ürün gamına sahip markası oluyoruz. 2014 ticari araç yılı idi, yatırımlarımızın meyvelerini topladığımız ve yeni ticari araç ürün gamımızı devreye aldığımız bir yıl oldu. 2015’te de otomobildeki iddiamızı artırıyor ve neredeyse tüm otomobillerimizi yeniliyor, yeni modeller sunuyoruz,” diyerek Ford’u iddialı bir yılın beklediğinin sinyallerini verdi.

 

Özgür Yücetürk: “Yeni Mondeo zengin donanımı rekabetçi fiyatlarla sunuyor”

 

Pazarlama, Satış ve Satış Sonrası Genel Müdür Yardımcımız Özgür Yücetürk, Yeni Mondeo ile sunduğumuz donanımlara dikkat çekerek yeni Mondeo’nun segmentinde zengin donanımı rekabetçi fiyatlarla sunduğunu belirterek; “Yeni Mondeo’nun giriş seviyesinde SYNC II ve 8 inçlik dokunmatik renkli ekranı standart olarak sunarken, Titanium donanım seviyesinde Sony müzik sistemi ile entegre navigasyon, geri görüş kamerası ve otomatik park sistemini standartlara ekleyerek bir segment ilki gerçekleştiriyoruz. Ford Dinamik LED farlar ve Active Motion çok noktalı masaj yapan koltuklar gibi yeniliklerinin yanısıra, endüstride bir ilk olan hava yastıklı arka emniyet kemerleri sayesinde geleceğin teknolojilerini bugünden sunuyoruz. 1.5 litre 160 PS’lik EcoBoost motor ve 6 ileri otomatik şanzıman ile Mondeo’da daha önce sunmadığımız ve segmentin popüler kombinasyonlarından birine ilk defa sahibiz. Zorlaştırılan en güncel EuroNCAP çarpışma testlerinden 5 yıldız ile ayrılan Yeni Mondeo, sadece güvenlik donanımları ile değil, konfor, tasarım ve prestij gibi tüm özellikleri ile standartları yeniden belirliyor,” diye konuştu.

 

 

Ford Mondeo’nun tasarım hikayesini anlatmak üzere toplantıda söz alan Avrupa Tasarım Müdürümüz Murat Güler, yeni tasarım yaklaşımımızı ve yeni Mondeo’nun çizgilerinin arkasında yer alan detayları aktardı. Güler; “Yeni Mondeo, global tasarım felsefesiyle dünyanın her yerindeki müşterilerin beğenilerine hitap edecek şekilde tasarlandı. Üst sınıf otomobillerin karakterini taşıyan yeni tasarımıyla zengin bir görünüm kazandı. Dışarıda aerodinamik, içeride ergonomik özellikler dikkate alınarak zarif ve dinamik bir siluete kavuştu. Yenilenen ön ızgara ve farların tasarım ve pozisyonu ile kendine güvenli ve iddialı bir duruşa sahip oldu. Yeni Mondeo’nun tasarım özellikleriyle dikkatleri çekmeyi başardığına inanıyorum,” dedi.

 

Üstün donanımlar tasarım harikası bir gövdede sürüş keyfine dönüşüyor

 

Tasarım harikası Yeni Mondeo’nun dış tasarımının ana unsurlarında; keskin hatlar, cesur ve heyecan verici ön ızgara ve farklı sürüş koşullarına göre kendini adapte eden Ford Dinamik LED ön far sistemi yer alıyor.

 

 

Yeni Mondeo ile sunduğumuz uzun yenilikler listesinde yer alan özelliklerden biri Ford Dinamik LED Ön Far Teknolojisi… Yeni Mondeo, her türlü yol ve hava koşulunda kullanıcısına eşsiz bir görüş sağlıyor ve 8 farklı aydınlatma modunun yanı sıra manuel olarak ayarlayabileceğiniz serbest modda sunuyor.

 

Bir diğer yeniliği ise Yeni Mondeo’nun iç tasarımında sunuyoruz. Daha az düğme ve bolca ferahlık sunduğumuz yeni iç tasarım konseptimizle modern gereksinimleri yeniden belirliyoruz. Yeni Mondeo ürün gamında standart sunduğumuz 8 inçlik dokunmatik ekran, SYNC II ve dijital göstergeler ile iç mekanda güçlü teknoloji hissini yaşatıyoruz.

 

Uzun yolculukları bile keyifli hale getiren yeniliğimizse Active Motion çok noktalı masaj fonksiyonu ile donatılmış deri koltuklar. Bu koltuklar ısıtma haricinde soğutma fonksiyonuna da sahipler.

 

 

Araç içerisinde iletişimi kolaylaştıran ve interaktiviteyi en üst seviyeye çıkartan SYNC II teknolojisi, Yeni Mondeo ürün gamında sunacağımız teknolojilerden. Bilgi-eğlence sistemi SYNC II ile öne çıkan ve bir önceki versiyonda sunulmayan önemli özellikler ise klima, radyo ve navigasyon sistemlerinin Türkçe sesli komutlar ile kumanda edilebilmesi.

 

Yine SYNC II ile birlikte sunulan Ford Acil Durum Yardımı, hava yastıklarının açılmasına veya yakıt akışının kesilmesine neden olan bir kazada Bluetooth ile sisteme bağlı cep telefonunuz üzerinden 112 Acil Yardım Servisi’ni otomatik olarak arayarak kaza yerinin GPS koordinatlarını acil durum birimlerine iletiyor.

 

 

Yeni Mondeo’da sunduğumuz gelişmiş Otomatik Park Sistemi bir diğer yeni teknolojimiz. Sistem, paralel veya dikey park seçiminize göre uygun park yerini buluyor ve park etmeniz için gerekli tüm direksiyon manevralarını kendisi yapıyor. Paralel Park Çıkış Yardımı ise dar park alanlarından çıkılmasına yardım ediyor.

 

Yeni Mondeo’da sürüş keyfiniz gürültüden etkilenmiyor. Araç içerisinde maksimum konfor sağlamak üzere entegre bağlantılı arka süspansiyonlar ve ek ses önleyici malzemeler kullanılarak yol gürültüsü arkada yaklaşık 3 desibel ve önde 2 desibel azalttık; rüzgar gürültüsünü ise premium segment araçlar seviyesine inecek şekilde yüzde 8 düşürdük.

 

 

EuroNCAP’ten 5 yıldız alan güvenlik standardı

 

EuroNCAPten 5 yıldızlı güvenliğe sahip Yeni Mondeo ile sunduğumuz yeniliklerden en dikkat çekicisi Hava Yastıklı Arka Emniyet Kemerleri. Arka koltuklarda bulunan bu benzersiz sistem, yolculara yepyeni bir koruma teknolojisi sağlıyor. Yeni Mondeo’da sürücü ve ön yolcu için ön ve yan hava yastıkları, yan perde hava yastıkları ve sürücü diz hava yastığını standart olarak sunuyoruz.

 

Düşük hızlarda öndeki araca çarpmayı engelleyen Aktif Şehir İçi Güvenlik Sistemi, Kör Nokta Uyarı Sistemi, Şerit Takip Sistemi, Şeritte Kalma Yardımcısı, Sürücü Dikkat Takip Sistemi gibi teknolojiler ürün gamında sunulan diğer teknolojiler.

 

Otomatik şanzımanlı 1.5 litre 160 PS’lik yeni motor seçeneği

 

Yeni Mondeo ürün gamında sunacağımız motor seçeneklerinin başında üstün performans ve yakıt verimliliği sunan ödüllü 1.5 litre EcoBoost 160 PS benzinli motor yer alıyor. Mondeo’da ilk kez 6 ileri otomatik şanzıman ile kombine edilen bu motor/şanzıman seçeneği ürün gamında önemli bir yere sahip olacak.

 

1.5 litre EcoBoost motorun yanı sıra, yeni Mondeo’da; ilk aşamada 6 ileri manuel şanzımana sahip 1.6 litre TDCi 115 PS dizel motor seçeneği sunulacak. Önümüzdeki dönemde 2.0 litre TDCi 180 PS 6 ileri PowerShift otomatik şanzıman ile de sunulacak. Yeni Mondeo’nun ortalama yakıt tüketim değerleri 4.1 lt/100 km ile 7.2 lt/100 km arasında değişirken, CO2 emisyon değerleri ise 109 ile 168 g/km arasında değişiklik gösteriyor.

 

 

Akıllı teknolojiler ile üstün konforu garanti ettiğimiz Yeni Mondeo’nun satış fiyatları 84.900 TL’den başlıyor !