Sevgililer Günü Kampanyamız #BirBaşkaŞiir Başlıyor

şair

Ford’da her şeyin artık bir başka olduğunu bu kez “bir başka” sosyal medya kampanyamız #BirBaşkaŞiir ile vurguluyoruz. Sevgililer Günü’nde yapay zeka ile çalışan şair robot @birbaskasair ve ünlü sanatçı İlhan Şeşen’i Türkiye’nin ilk ortak aşk şiiri için bir araya getiriyoruz.

Robot Şairimizden Türkiye’nin İlk Ortak Şiiri

Sevgililer Günü dijital kampanyamız #BirBaşkaŞiir’i İlhan Şeşen’in başrolünü oynadığı kısa video ile sosyal medya kanallarımızda yayına aldık. Sanatçı İlhan Şeşen’in sevgilisini etkileyebilmek için şair dostu ile buluşmak üzere yola çıktığı videoda yapay zeka ile çalışan robot şairimiz @birbaskasair, İlhan Şeşen’e ilham vermek ve Türkiye’nin ilk aşk şiirini yazmak için kalemine sarılıyor. Kampanyamızın ikinci videosu ise 9 Şubat’tan itibaren karşınızda olacak.

Sevgililer Günü’nü İnovatif Sosyal Medya Kampanyamızla Kutluyoruz

Teknolojik ve heyecan verici yeni nesil Ford modellerini Türkiye’ye getirerek yaptığımız inovatif yatırımlarımızı bir başka iletişim stratejimize de yansıtarak yenilikçi bir sanat projesine imza atıyoruz.

Farklı şiir tekniklerine hakim olarak sanatçı Bager Akbay tarafından geliştirilen robot şairimiz @birbaskasair, hangi metinlerden ilham aldıysa şiirlerini de o tarzda yazıyor. Usta şairimiz, Sevgililer Günü’nde de bütün hünerini kullanacak ve Twitter’da aşka dair yazılan tüm kelimeleri okuyup özümseyerek Türkiye’nin ilk ortak şiirini yazacak.

İki Üstat Bir Arada: @birbaskasair ve İlhan Şeşen

@birbaskasair, 14 Şubat’a kadar Twitter’da insanların aşk sözlerini okuyup onlardan ilham alıyor. 9 Şubat’tan sonra ise şiirin ustası @birbaskasair hesabını mention’layıp aşk sözcüklerini yazan herkes, @birbaskasair’den özel mini aşk şiirleri alacak.

Büyük sürpriz için ise @birbaskasair 14 Şubat günü saat 17.00’de Facebook ve YouTube üzerindeki canlı yayınımızda Türkiye’nin ilk ortak şiirini kaleme alacak. Ünlü müzisyen ve oyuncu İlhan Şeşen de kendi öz yorumuyla şiirimizi okuyacak.

Sizi de aşka dair sözcüklerinizi @birbaskasair’e iletmek üzere Tweet’inizi atmaya ve Türkiye’nin ilk ortak şiirinin yazılmasına katkıda bulunmaya davet ediyoruz.

#FordileYolda Tüm Maceralar

Ford ile Yolda
TÜM GALERİLER

En Çok Okunanlar