Siz hiç çok iyi olduğunuzu düşündüğünüz  bir video oyununu, canlı canlı karşınızda yarışan bir rakiple oynamış mıydınız?

 

Belki parlayan bir futbol yıldızı yada bir tenisçi… Veya profesyonel bir araba yarışçısı ile…

 

Lifelong Gran Turismo fanı Krisztian Somodi, Ford ve Sony’nin gerçek ve sanal dünyada eşzamanlı yürüttükleri buluşmada bu fırsatı yakalama şansına sahip oldu.

 

Ford Focus ST

 

 

Goodwood hız festivalinde, gerçekleştirilen yarışta, Krisztian, Focus ST’nin Gran Turismo®6 PlayStation®3 simülatöründe rakibinin karşısında yerini aldı

 

Aynı anda profesyonel araba yarışçısı Ben Collins kısa bir mesafe uzaklıkta, gerçek Ford ST araç içerisinde, başlama çizgisinde hazırdı. Gran Turismo fanı bir grafik tasarımcısı olan Somodi, gerçek bir araç ile bir simulatörün yarışının hayatında gördüğü en ilginç yarış olduğunu belirtirken, sanal Focus ST’nin görüntü, ses ve hissiyat olarak gerçeğinden hiç bir farkının olmadığını bundan dolayı da çok etkilendiğini belirtti.

 

Ford

 

Yarış sonucunda simulatör, çok az bir farkla şampiyonluğu eski bir Nascar yarışçısı olan Collins’e kaptırdı.

 

Şampiyon olan Collins, Focus ST’nin her zaman büyük sürücülerin aracı olduğunu söylerken, yeni versiyonun daha hassas ve güçlü olduğunu belirtti.