Kullanım Koşulları
 • “FordBlog” isimli Ford Otosan blog web sitesini ziyaret etmek suretiyle işbu kullanım koşullarını okuduğunuzu, içeriğini anladığınızı, burada belirtilen hususları kayıtsız ve şartsız olarak kabul ettiğinizi ve belirtilen bu hususlar ile ilgili olarak herhangi bir itiraz ve defi ileri sürmeyeceğinizi açıkça beyan ve taahhüt etmektesiniz.
 • https://blog.ford.com.tr adresinin site içeriği, yazılımı dahil tüm fikri ve mali hakları Ford Otomotiv Sanayi A.Ş.’ye (kısaca “Ford Otosan”) aittir ve gizlidir.
 • “Ford Blog” Ford Otosan çalışanları ve dönemsel olarak konuk edilen yazarlar tarafından hazırlanmaktadır. Blog içerisinde bulunan yazılar ve yazılara yapılan yorumlar kişilere aittir.
 • Bazı durumlarda yayınlanan içerikler Ford Otosan’ın fikir ve yorumlarını yansıtmayabilir.
  Ford Otosan dilediği zaman blog içeriğini kaldırma, değiştirme hakkını elinde bulundurmaktadır. Ford Otosan, tüm blog hizmetini veya dilediği blog üyesine sağladığı blog hizmetini geçici veya sürekli olarak, kısmen veya tümüyle sona erdirme hakkına sahiptir.
 • Blog içerikleri değiştirilmeden ve kaynak göstermek şartıyla forumlarda, bloglarda, sosyal medya sayfalarında kullanılabilir, paylaşılabilir.
 • Bu blogda yer alan görseller, ürün bilgileri global Ford sayfaları için hazırlanmış olabilir. Bu sebeple bazı ülkelerde bulunmayan, ülke düzenlemelerini sağlamaya yönelik bilgiler/aksesuarlar ülkelere göre farklılık gösterebilir.
 • Blogda yer alan bütün fiyatlar öngörülen satış fiyatlarıdır. Yayın tarihinde geçerlidir ve habersiz değiştirilebilir ya da siz blogu okurken değişmiş olabilir.
 • Aksi belirtilmedikçe, Ford Otosan internet sitesinde yer alan tüm markalar, model isimleri, şirket logoları ve amblemleri marka korumasına tabidir.
 • https://blog.ford.com.tr adresine gönderilen tüm yorumlar, Ford Otosan ve ajansı tarafından kontrol edilir ve uygun görülmezse yayınlanmayabilir. Yayınlanan yorumlara ilişkin yorum sahibine aittir.
 • Ford blog kullanıcıları ve üyeleri, web sitesinin çalışmasına müdahale etmek veya müdahaleye teşebbüs etmek amacıyla herhangi bir alet, yazılım veya araç kullanmayacaklarını, siteye yetkisiz olarak bağlanmayacaklarını ve işlem yapmayacaklarını, diğer internet kullanıcılarının yazılımlarına ve verilerine izinsiz olarak ulaşmayacaklarını veya bunları kullanmayacaklarını kabul ederler.
 • Ford blog kullanıcıları ve üyeleri, Fikir ve Sanat Eserleri Yasası, Markaların Korunması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname, Türk Ticaret Kanunu, Patent Haklarının Korunması Hakkında Kanun, Rekabet Kanunu, Türk Ceza Kanunu ve diğer mevzuat hükümlerine riayet etmeyi ve bunları ihlal etmemeyi kabul ve taahhüt ederler.
 • Ford Otosan, blog web sitesinin kesintisiz veya hatasız olacağını ya da sitenin veya içeriğinin kullanılmasıyla ya da siteye bağlantı yapılmasıyla belirli sonuçların elde edileceğini garanti etmemektedir. Bu çerçevede, blog kullanımı sırasında oluşabilecek herhangi bir hata, bilgi naklinde gecikme, kesinti, bilgisayar virüsü, hat ve/veya sistem arızası dahil ortaya çıkabilecek doğrudan, dolaylı veya arızi zararlar, netice kabilinden doğan zararlar ve cezai tazminatlar da dahil olmak üzere, Ford blog web sitesinin kullanılmasından kaynaklanabilecek zararlar için Ford Otosan sorumlu tutulamaz.
 • Ford blog kullanıcıları ve üyeleri, yazmış olduğu yazılar ile ilgili olarak herhangi bir bedel talep etmeksizin, yazılarının Fikir ve Sanat Eserleri Hakkında Kanunun 21, 22, 23., 24., 25. maddelerinde düzenlenen haklarının Ford Otosan’a herhangi bir süre ve yayın kısıtlaması olmaksızın devrettiğini, bu hususun muvafakatname/yetki belgesi niteliğini kabul, beyan ve taahhüt eder.
 • Kullanım koşullarını ihlal eden Ford blog kullanıcıları ve üyeleri, bu ihlal nedeniyle cezai ve hukuki yönden şahsen sorumludurlar.
 • Ford blog kullanıcıları ve üyeleri, Ford blog web sitesini kullanmakla, kullanım koşullarının ihlalinden doğan uyuşmazlıkların çözümünde İstanbul Kartal Mahkemelerinin yetkili olacağını kabul ederler.