Her yıl olduğu gibi bu yıl da otomotiv sektörünün geleceğine birlikte yön verdiğimiz tedarikçilerimizle İmalatçılar Zirvesi’nde bir araya geldik.

Tedarikçilerimizle Birlikte “Yarına Yön Ver”iyoruz

Bu yıl 6’ncısını düzenlediğimiz İmalatçılar Zirvesi, 31 Mart’ta “Yarına Yön Ver” teması altında Divan İstanbul Asia’da gerçekleşti. Koç Holding Otomotiv Grup Başkanı Cenk Çimen, Ford Avrupa Satın Almadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Werner Pütz ve Genel Müdürümüz Haydar Yenigün’ün yanı sıra Genel Müdür Başyardımcımız Lisa King ve Satın Almadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcımız Güven Özyurt’un katıldığı etkinlikte tedarikçilerimizle otomotiv sektörünün geleceğini değerlendirdik.

Etkinlik kapsamındaki İmalatçılar Zirvesi Ödül Töreni’nde ise ürettiğimiz araçlarla global pazarda büyük başarı elde etmemizi ve Avrupa’da liderlik koltuğuna oturmamızı sağlayan 10 imalatçı firmaya ödüllerini sunduk. Ersan Kauçuk, Nursan Kablo ve TI Otomotiv şirketleri “Altın Yıldız”; Bosch Fren, Ototrim Panel ve Sakarya İz Reklam firmaları “Gümüş Yıldız”; Ege Fren, Kipsan Kalıp ve Sisan “Bronz Yıldız”; Elatek Kauçuk ise “Teşvik Ödülü”ne layık görüldü.

Haydar Yenigün: “Otomotiv endüstrisi son 100 yılda yaşadığı değişiklikten daha fazlasını önümüzdeki 10 yılda yaşayacak.”

Etkinlikte konuşma yapan Genel Müdürümüz Haydar Yenigün, “Otomotiv endüstrisi tüm dünyada hızla büyümeye ve dönüşmeye devam ediyor. Türkiye’de de son yıllarda otomotiv endüstrisinde hızlı bir büyüme söz konusu, önümüzdeki yıllarda daha da büyümesini öngörüyoruz. Bu büyümeden hak ettiğimiz payı almak için her alanda gelişim ve rekabetçiliğimizi sürdürülebilir kılmak zorundayız. Son 2 yıldır Türkiye’nin ihracat şampiyonluğu, üst üste 6. kez de otomotiv sektörünün ihracat şampiyonluğunu gururla sürdürüyoruz. Sektörümüz bugün dijitalleşmeyle birlikte birçok önemli trendin etkisinde ve kritik bir eşikten geçiyor. Otomotiv endüstrisi son 100 yılda yaşadığı değişiklikten daha fazlasını önümüzdeki 10 yılda yaşayacak. Tedarikçilerimizle iş birliğimizi ve iş alanımızı büyüterek, yeni ürün gruplarını Türkiye’de imal edebilir konuma gelmeliyiz. Gerek endüstrimizin büyümesine gerekse istihdama katkı sağlamak gibi ülkemize pozitif getirilerini de düşünürsek çok kritik ve stratejik olan bu konularda imalatçılarımızla el ele çalışmamız gerektiği bilincindeyiz. Ancak inovasyonu işimizin tüm süreçlerine uygulayarak ve yine tüm süreçlerimizde başarılı bir şekilde dijital dönüşümü gerçekleştirerek, aynı zamanda, insan kaynağımızın yetkinliklerini geliştirerek sürdürülebilir ve sağlıklı büyüme ile işimizi geleceğe taşıyabiliriz. Bugüne kadar imalatçılarımızla geleceğe birlikte yön verdik ve bugünlere geldik. Şimdi yeni ve farklı yaklaşımları benimseyip geleceğe yine birlikte yön vereceğiz.” açıklamasıyla otomotiv sektörünü değerlendirdi.

Geleceğin otomotiv sektörüne birlikte yön verdiğimiz tedarikçilerimizin katkısıyla büyümeye ve rekabetimizi sürdürmeye devam ediyoruz.