Ford’un sponsoru olduğu Dünya Futbolu videoları oldukça ilgi çekici ve renkli görüntüleri ortaya çıkardı.

 

Ford's Fascinating World of Football

 

En gürültülü taraftar sorusunu soran ve buna yanıtlar veren videolar hazırlayan Ford, en gürültülü taraftarı Galatasaray’lılar arasından seçti. Yeni Tourneo Custom ile İstanbul sokaklarını dolaşan Galatasaray taraftarları maç sırasındaki tezahüratları ile 131 desibel ile rekor kırdılar.

 

Galatasaray

 

 

Futbol kültürüne ve futbolun kalbine dair videolar derleyen ve yayınlayan Dünya Futbolu videoları arasında eski efsanevi İspanyol futbolcu Gaizka Mendieta da var. Dünyanın en pahalı 6. Futbolcusu olan ama artık DJ’lik yapan Gaizka, Yeni Tourneo Custom ile Londra’da konser vermeye gidiyor.

 

 

 

Santa FC Claus ise Yeni  Tourneo Custom ile Noel zamanında Noel Baba’ya hediye hazırlamasında ve dünyanın dört bir yanındaki çocuklardan gelen mektupların okunmasına yardım etti.

 

 

 

13 yaşındaki yetenekli çocukların, kumsalda yapılan futbol maçı ile seçildikleri eğlenceli video.

 

 

 

Futbola dair akla gelen ve gelmeyen her şeyi içine alan videolardan en renkli olanı ise belki de The Beautiful Game adlı olanı. Fransız Altın Kız  Laure Boulleau, Paris’teki turunu Yeni Ford Tourneo Custom içinde gerçekleştiriyor ve futboldan bahsediyor.

 

 

 

En anlamlı videolardan biri ise uzuvlarını kaybetmiş futbolcularla ilgili olandı belki. Londra’da çekilen videonun görüntüleri de amacı da oldukça anlamlı.

 

 

 

Eksi derecede, karlarla kaplı bir mevsim anında futbol nasıl olur? The Coldest Club bizleri karlı sahalara konuk etti.

 

 

 

Roma’nın kalbinden Vatican City’s Clericus Cup.

 

 

 

Maç başına 7-10 topun kaybedildiği, Avrupa’nın en yüksek sahasında çekilen futbol videosu, eşsiz manzarası ile de büyülüyor.

 

 

 

Futbol oyuncuları müzisyenlerden, aktörlerden daha havalıdır ve aynı zamanda ‘moda’dır, trend oluşturur diyor Vieri ve Davids.

 

 

 

Ve sahnelerin perde arkası: