Ford Trucks Polonya ve Litvanya’da!

Ford Trucks

Kısa süre önce Portekiz ve İspanya’da gerçekleştirdiğimiz bayi açılışları ile Batı Avrupa pazarına adım atığımız Ford Trucks, Avrupa ve uluslararası arenadaki büyümesini Polonya ve Litvanya’da açtığımız yeni tesislerle sürdürüyor.

Sıfırdan geliştirerek ürettiğimiz Uluslararası Yılın Kamyonu (IToY) ödüllü çekicimiz F-MAX’in başarısıyla hızlanan uluslararası büyüme yolculuğumuzu Avrupa’nın dördüncü büyük ağır ticari pazarı Polonya’da Q-Service Truck firması ve istikrarlı büyüyen kamyon pazarıyla dikkat çeken Litvanya’da Autokurtas firması ile yaptığımız iş birlikleriyle güçlendiriyoruz.

Ford’un dünya genelindeki tek ağır ticari araç üretim merkezi olarak 60 yıla varan tecrübemizi farklı ihracat pazarlarına ürün geliştirme yeteneğimizle birleştirerek Ford Trucks markamızı; Asya, Avrupa ve Afrika’yı kapsayan bayilik ve distribütörlük ağıyla 2019 sonuna kadar 44 ülkeye, 2023 sonu itibarıyla da 80’i aşkın ülkeye ulaştırmayı ve önümüzdeki dönemde ihracatımızın yüzde 50’sini Avrupa’ya yapmayı amaçlıyoruz.

“Polonya ve Litvanya’daki iş birliklerimiz uluslararası büyümemize büyük katkı sağlayacak”

Ford Trucks Genel Müdür Yardımcımız Serhan Turfan, “Ağır ticari araç sektöründe rekabetin rengini değiştiren IToY ödüllü F-MAX, tüm dünyada olduğu gibi Avrupa’da da yoğun ilgi gördü. Bu ilgi ve talepler üzerine Batı Avrupa pazarına girişimizi erkene alarak ekim ayı başında İspanya ve Portekiz’de ilk bayilerimizi hizmete sunduk. Şimdi yine Avrupa pazarı açısından önemli iki pazarda hizmetlerimizi başlatmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Avrupa’nın dördüncü büyük kamyon pazarı olan Polonya ve sürdürülebilir bir büyüme grafiğine sahip Litvanya’daki yeni iş birliklerimiz uluslararası büyümemize büyük katkı sağlayacak. Stratejik konumları, büyüyen ekonomileri ve yüksek ticaret potansiyelleri ile dikkat çeken her iki ülkede de satış, yedek parça ve servis hizmetlerini bir arada sunan son teknolojik altyapıya sahip tesislerimiz; başta F-MAX olmak üzere dayanıklı, uygun fiyatlı ve verimli kamyonlarımız; katma değerli hizmetlerimiz ile dikkate değer başarılara imza atacağımıza inancımız tam,” sözleriyle Doğu Avrupa’daki bu son hamlelerimizi değerlendirdi.Avrupa’nın Ford Trucks için ana ihracat pazarı olduğunu vurgulayan Serhan Turfan, “Önümüzdeki döneme ilişkin hedefimizi, ihracatımızın yüzde 50’sini Avrupa’ya gerçekleştirmek olarak belirledik. F-MAX’in getirdiği büyük prestij ve talep, bu hedefi yakalamamıza büyük katkı sağlayacak,” dedi.

Avrupa’nın 4. büyük ağır ticari araç pazarına giriş yaptık

Avrupa’nın dördüncü büyük ağır ticari araç pazarı olan Polonya’da Intercars Group bünyesinde yer alan Q-Service Truck ile yaptığımız iş birliğimiz sayesinde, ürünlerimiz Varşova’nın yanı sıra Jaworzno, Wrocław, Gdańsk, Łódź, Kraków, Szczecin şehirlerini kapsayan geniş bir bayilik ağı ile Polonya’daki filo sahipleri ve ağır ticari sektörü paydaşlarına ulaştırılacak.Litvanya’da ise ağır ticari ve yedek parça sektöründe 20 yıllık deneyime sahip Autokurtas ile yaptığımız iş birliğiyle Kaunas’ta ülkenin ilk Ford Trucks tesisinin açılışını gerçekleştirdik. Litvanya’nın en büyük satış sonrası hizmet ağlarından birine sahip Autokurtas ile Ford Trucks kamyon ve çekicilerimiz Kaunas’ın yanı sıra Vilnius, Siauliai ve Klaipeda’yı içeren dört şehirde müşterilerimizle buluşacak.