Ford Sürüş Akademisi Gençleri Yollara Hazırladı

Ford Sürüş Akadademisi

Ford Motor Company’nin 2003 yılında Amerika’da geliştirdiği güvenli sürüş eğitim projesi olan “Ford Sürüş Akademisi“ni (Ford Driving Skills For Life) bu yıl ilk kez Türkiye’de gerçekleştirdik.

 

Bugüne dek yarım milyon genci bilinçlendiren sosyal sorumluluk projemiz Ford Sürüş Akademisi, dünyada olduğu gibi Türkiye’de de gençlerden yıldızları topladı. Türkiye’de İTÜ Vakfı’nın da katkılarıyla 5-7 Kasım tarihleri arasında İTÜ Ayazağa’da gerçekleştirdiğimiz eğitimimiz Castrol Ford Team Türkiye’nin şampiyon pilotu Murat Bostancı liderliğinde ücretsiz olarak verildi. 300’ün üzerinde gençle buluştuğumuz akademide gençler, yollardaki güvenli sürüşlerine hazırlandılar.

 

Gençler Direksiyona Güvenle Oturacak

Castrol Ford Team Türkiye’nin şampiyon pilotu Murat Bostancı’nın baş eğitmenliğinde gerçekleştirdiğimiz Ford Sürüş Akademisi, 18-24 yaş aralığındaki gençlerimizi ağırladı. Günler öncesinden kontenjanları dolan akademimiz, 4 aşamadan oluşan ve 3,5 saatlik seanslar olarak gerçekleşti. Direksiyon başında SMS atma ve fotoğraf çekme gibi dikkat dağıtıcı davranışların ve alkollü araç kullanımının tehlikelerini uygulamalı olarak gösterdiğimiz eğitimde tehlike tanıma, direksiyon hakimiyeti, hız ve mesafe yönetimi gibi beceri geliştirme eğitimlerini hem teorik hem de uygulamalı olarak verdik.

 

Global Projeyi Türkiye’ye Getirdik

Ford Sürüş Akademisi organizasyonumuza katılan Ford Otosan Pazarlama, Satış ve Satış Sonrası Genel Müdür Yardımcısı Özgür Yücetürk genç sürücülerin bilinçlendirilmesinin önemine “Ford’un yaptığı araştırmalar, dünya çapında 18-24 yaş arasındaki gençlerin başlıca ölüm sebepleri arasında trafik kazalarını göstermektedir. Genç sürücülerin deneyim eksikliğini gidermek amacıyla global olarak yürütülen ve gençler üzerinde belirgin pozitif etkileri görülen Ford Sürüş Akademisi projesinin Türkiye’de de genç sürücülerle buluşmasını arzu ettik. Türkiye’de ilk defa bu kapsamda ücretsiz bir eğitim sunuluyor ve bunun genç sürücülerin bilinçlenmesi ve trafikte daha güvenli seyahat etmeleri için son derece önemli olduğuna inanıyoruz.” açıklamalarıyla değindi.

 

8 ülkede, 27 farklı noktada, 133 Ford Sürüş Akademisi eğitimine katılan gençlerin neredeyse hepsi, eğitim sonrasında kendilerine güvenlerinin arttığını ve programı arkadaşlarına tavsiye ettiklerini belirtiyor. Türkiye’de ilk kez ücretsiz olarak gerçekleştirdiğimiz ve gençler tarafından yoğun ilgi gören akademimize katılan genç sürücülerin kendilerinden emin bir şekilde direksiyon başından kalktıkları anlara tanıklık etmekten büyük gurur duyuyoruz.

Bu içeriğe bir emoji ile tepki ver!
 • emoji-happy 0 SEVİNDİM
 • emoji-sad 0 ÜZÜLDÜM
 • emoji-angry 0 KIZDIM
 • emoji-heart 0 BAYILDIM
 • emoji-lol 0 AŞIRI GÜLDÜM
 • emoji-surprise 0 ENDİŞELENDİM
 • emoji-clap 0 BRAVO
 • emoji-thumbs-up 0 BEĞENDİM
 • emoji-thumbs-down 0 BEĞENMEDİM
 • emoji-blink 0 HINZIR SENİ
 • Yorumlar

Adem Keleş : Güvenli sürüş eğitimine katılmak isterdim.