Ford Mondeo 2.0 lt Dizel Motoruna Kavuştu

Ford-Mondeo_tn

2015’i “Otomobil yılı” ilan ettikten sonra hız kesmeden yenilik çalışmalarımıza devam ettik. Önümüzde uzun bir çalışma dönemi olsa bile bitmeyen enerjimiz, bu zamana galip geldi ve ortaya gözbebeğimiz yeni Mondeo’nun 2.0-litre TDCi 180 PS dizel motoru çıktı.

 

2015 yılının başında Türkiye’de lansmanını yaptığımız ve büyük ilgi gören yeni Ford Mondeo, 1.5-litre EcoBoost 160 PS benzinli ve 1.6-litre TDCi 115 PS dizel motorlara ek olarak, artık 2.0-litre TDCi 180 PS dizel seçeneğine de sahip. Euro 6 emisyon normlarını karşılayan Mondeo 2.0-litre TDCi versiyonunda 6 ileri çift kavramalı PowerShift otomatik şanzıman sunuluyor. Mondeo’nun 2.0 TDCi motoru 4.8 lt/100 km’lik ortalama yakıt tüketimi ile segmentinde öne çıkan bir seçenek olarak dikkat çekiyor. 180 PS güç sunarak Mondeo ürün gamının en güçlüsü olan 2.0 litrelik turbo dizel TDCi motor 400 Nm tork üretiyor.

 

 

Yeniliklerimiz sadece yeni Ford Mondeo motoruyla da sınırlı değil. Gelin diğer yeniliklerimizi de sıralayalım:

 

EuroNCAP’ten 5 yıldızlı güvenliğe sahip yeni Mondeo’nun Hava Yastıklı Arka Emniyet Kemerleri otomotiv sektöründe bir ilk olma özelliğine sahip. Arka koltuklarda bulunan bu benzersiz sistem, yolculara yepyeni bir koruma teknolojisi sağlıyor. Yeni Mondeo’da sürücü ve ön yolcu için ön ve yan hava yastıkları, yan perde hava yastıkları ve sürücü diz hava yastığı standart olarak sunuluyor. Düşük hızlarda öndeki araca çarpmayı engelleyen Aktif Şehir İçi Güvenlik Sistemi, Kör Nokta Uyarı Sistemi, Şerit Takip Sistemi, Şeritte Kalma Yardımcısı, Sürücü Dikkat Takip Sistemi gibi teknolojiler de yeni Mondeo ürün gamında sunulan diğer teknolojiler arasında bulunuyor.

 

 

Uzun yenilikler listemizde Ford Dinamik LED ön far teknolojisi de yer alıyor. Sekiz farklı aydınlatma seçeneği sunan yeni Mondeo’nun “Akıllı farları”, direksiyonun çevrilmesiyle birlikte döner ve virajların ardını görmenizi sağlar. LED teknolojisiyle daha da verimli olan araç farları, böylece çevre koşullarına bağlı olarak farklı biçim ve yoğunlukta aydınlatma sağlar.

 

 

Yeni Mondeo 2.0 TDCi 180 PS PowerShift’i sedan gövde seçeneğiyle Style ve Titanium donanım seviyeleri ile sunuyoruz. 147.000 TL’den başlayan tavsiye edilen anahtar teslim satış fiyatına sahip aracımız, sürüş keyfi yaşamak isteyen sahiplerini bekliyor.