Ford Büyük Takip Sona Erdi

Ford Blog - Büyük Takip Thumbnail

Ford Türkiye Facebook sayfasından oynanan, macera ve heyecan dolu oyun Ford Büyük Takip sona erdi. Ünlü bir koleksiyonerin çalınan araçlarını Avrupa’da kendilerine verilen ipuçlarıyla bulan oyuncular oyundan büyük keyif aldılar.

 

“Ford Büyük Takip”, araştırmacı gazeteci Mehmet Güçlü’ye gelen bir telefon ile başladı. Editörü, Mehmet’e ünlü bir iş adamının çalınan otomobil koleksiyonundan bahsetmesi ve İstanbul’da geçen ilk bölümün ardından kullanıcılar Avrupa ülkelerinde süren maceraya dahil oldular.

 

55thunderbird

 

Ford – Büyük Takip’te oyuncular, araştırmacı gazeteci Mehmet Güçlü karakteri ile birlikte çalınan Ford modellerinin peşine düştü. Bulmacalar ve oyun içine yerleştirilmiş farklı görevler ile macera devam etti. Çizgi roman havasında ilerleyen oyunda karşılaşılan görevler bölüm atladıkça zorlaştı.

 

 

levelbilgi

 

Oyunlar ve çözülmesi gereken bulmacaları, günlük hayatta da yer alan ve sevilen oyunlardan oluştu. Puzzle, Bil Bakalım Kim, Sessiz Sinema, Şifre Çözme, Eşleştirme gibi oyunların online hali ile Büyük Takip’e başlayan katılımcıların, oyun sırasında Pacman gibi online oyunlardan izler taşıyan bulmacaları da çözmeleri gerekti. Oyunu yaklaşık 40.000 kişi oynadı ve 20.000 kişi ortalama 45 dakika oyunun başında kalarak son bölümü bitirdi.

 

bahce

 

Oyunun sonunda kullanıcılar çekilişle pek çok hediye kazandılar. Kazananlar 21 Ocak’ta yapılan çekiliş ile Arçelik LED TV, Play Station 3, iPad gibi pek çok değerli hediyenin sahibi oldular.

215x25