Ford Büyük Takip Sona Erdi

Ford Blog - Büyük Takip Thumbnail

Ford Türkiye Facebook sayfasından oynanan, macera ve heyecan dolu oyun Ford Büyük Takip sona erdi. Ünlü bir koleksiyonerin çalınan araçlarını Avrupa’da kendilerine verilen ipuçlarıyla bulan oyuncular oyundan büyük keyif aldılar.

 

“Ford Büyük Takip”, araştırmacı gazeteci Mehmet Güçlü’ye gelen bir telefon ile başladı. Editörü, Mehmet’e ünlü bir iş adamının çalınan otomobil koleksiyonundan bahsetmesi ve İstanbul’da geçen ilk bölümün ardından kullanıcılar Avrupa ülkelerinde süren maceraya dahil oldular.

 

55thunderbird

 

Ford – Büyük Takip’te oyuncular, araştırmacı gazeteci Mehmet Güçlü karakteri ile birlikte çalınan Ford modellerinin peşine düştü. Bulmacalar ve oyun içine yerleştirilmiş farklı görevler ile macera devam etti. Çizgi roman havasında ilerleyen oyunda karşılaşılan görevler bölüm atladıkça zorlaştı.

 

 

levelbilgi

 

Oyunlar ve çözülmesi gereken bulmacaları, günlük hayatta da yer alan ve sevilen oyunlardan oluştu. Puzzle, Bil Bakalım Kim, Sessiz Sinema, Şifre Çözme, Eşleştirme gibi oyunların online hali ile Büyük Takip’e başlayan katılımcıların, oyun sırasında Pacman gibi online oyunlardan izler taşıyan bulmacaları da çözmeleri gerekti. Oyunu yaklaşık 40.000 kişi oynadı ve 20.000 kişi ortalama 45 dakika oyunun başında kalarak son bölümü bitirdi.

 

bahce

 

Oyunun sonunda kullanıcılar çekilişle pek çok hediye kazandılar. Kazananlar 21 Ocak’ta yapılan çekiliş ile Arçelik LED TV, Play Station 3, iPad gibi pek çok değerli hediyenin sahibi oldular.

215x25

Bu içeriğe bir emoji ile tepki ver!
 • emoji-happy 0 SEVİNDİM
 • emoji-sad 0 ÜZÜLDÜM
 • emoji-angry 0 KIZDIM
 • emoji-heart 0 BAYILDIM
 • emoji-lol 0 AŞIRI GÜLDÜM
 • emoji-surprise 0 ENDİŞELENDİM
 • emoji-clap 0 BRAVO
 • emoji-thumbs-up 0 BEĞENDİM
 • emoji-thumbs-down 0 BEĞENMEDİM
 • emoji-blink 0 HINZIR SENİ
 • Yorumlar

egemen furkan konyar : Hayırlı Olsun Arkadaşlar Güle Güle Kullanın.

Fatih Bilgin : Yedeklere Bile Girememişim. Ama Yine de güzel oyundu Teşekkürler Ford & Koç

barıış erçetin : merhaba kazanan talihliler kazandıları hediyeleri ne zaman nerden ve nasıl alacaklar bir bilgi verirseniz çok makbule geçer teşekkürler .....

barıış erçetin : ya arkadaşlar ben nerden yada nasıl ulaşacam bulamadım birisi bana yardım edebilir mi acaba nası ulaşacaz hediyelere ??

Ahmet Hamdi : Ölelim biz en güzeli bundan da bişey çıkmadı iyimi :)

Alperen Bütüner : ahh 18 yaş engeli :) neyse benden sonraki ıpod shuffle yedeklerinden birine hayırlı olsun :)

İsmet Malkoç : Cok Güzel bir Oyundu Ama Kazanamadım Sağlık oLSun

yusuf dağ : oyunu 1:30 saat içerisinde bitiren benim ama ödülü alanlar onlar benden daha mı erken bitirdiler acaba çok merak ediyorum

barış can : arkadaslar bende kazandim ama nereden aliyoruz bilgisi olanlar yazsın epostada qelmemiş