Ford Büyük Takip

Ford_Buyukk_Takip_rentacar

Facebook üzerinde oynanan ve Türkiye’de detaylı bir senaryoya sahip ilk interaktif çizgi oyun olma özelliği taşıyan Ford Büyük Takip Facebook sayfamızda yayına girdi. Araştırmacı gazeteci Mehmet Güçlü karakterinin başrolde olduğu oyunda, oyuncular ipuçları yardımı ile ünlü koleksiyonerin çalınan otomobillerini bulmaya çalışıyorlar.

 

Ford_Buyukk_Takip_Paris

 

Ford Büyük Takip, araştırmacı gazeteci Mehmet Güçlü’ye gelen bir telefon ile başlıyor. Editörü, Mehmet’e ünlü bir işadamının çalınan otomobil koleksiyonundan bahsediyor ve İstanbul’da geçen ilk bölümün ardından Avrupa ülkelerinde sürecek macera başlıyor. Oyuncular, Araştırmacı Gazeteci Mehmet Güçlü karakteri ile çalınan Ford modellerinin peşine düşüyor. Bulmacalar ve oyun içine yerleştirilmiş farklı görevler ile macera sürüyor. Çizgi roman havasında ilerleyen oyunda karşılaşılan görevler bölüm atladıkça zorlaşıyor. Oyuncular, ipucu almak istediklerinde Mehmet Güçlü‘nün yanında taşıdığı not defterinden veya haritadan yararlanıyor, kaybolan araçları buldukça not defterleri ve haritaları da güncelleniyor.

 

Ford_Buyukk_Takip_Mahzen

 

Büyük Takip’in oyunları ve çözülmesi gereken bulmacaları, günlük hayatta da yer alan ve sevilen oyunların uyarlamalarından oluşuyor. Puzzle, Bil Bakalım Kim, Sessiz Sinema, Şifre Çözme, Eşleştirme gibi oyunların online hali ile Büyük Takip’e başlayan katılımcıların, oyun sırasında Pacman gibi online oyunlardan izler taşıyan bulmacaları da çözmeleri gerekiyor.

 

Ford_Buyukk_Takip_Berlin

 

15 Ocak’a kadar sürecek oyunun ardından, oyuna katılanlar arasında yapılacak çekilişle, 1 talihli Arçelik 140 Ekran LED TV ve Play Station 3 Slim 320GB kazanırken, 3 talihli beyaz iPad3 16GB WiFi, 10 talihli Play Station 3 Slim 320GB, 25 talihli yarışmacı ise 4. nesil gümüş gri iPod Shuffle sahibi olacak.

 

Ödüllü maceraya dahil olmak için tıklayın! http://Bit.ly/FordBuyukTakip

 

Bu içeriğe bir emoji ile tepki ver!
 • emoji-happy 0 SEVİNDİM
 • emoji-sad 0 ÜZÜLDÜM
 • emoji-angry 0 KIZDIM
 • emoji-heart 0 BAYILDIM
 • emoji-lol 0 AŞIRI GÜLDÜM
 • emoji-surprise 0 ENDİŞELENDİM
 • emoji-clap 0 BRAVO
 • emoji-thumbs-up 0 BEĞENDİM
 • emoji-thumbs-down 0 BEĞENMEDİM
 • emoji-blink 0 HINZIR SENİ
 • Yorumlar

coşkun uçar : sonuçları nereden öğreneceğiz...

berkay yılmaz : sonuçlar burdamı açıklanacak

OKTAY AKSU : merhabalar ben oynadım katıldım ama elimde bi çekiliş numarası felan herhangi bişe yok oynadım oyun bitti nasıl haberdar olcam neye göre çekiliş yapılcak

emre akcan : nasıl çekiliş çekilecek?

murat akçakaya : İnş.bana bu heddiyelerden biri çıkar bu oyunuda çok güzel buldum

Ford Türkiye : Oktay Bey, oyunumuza başlarken doldurduğunuz pasaport bilgileriniz çekilişe katılmak için yeterlidir. Çekiliş sonuçları 24.01.2012 günü Ford Türkiye Facebook sayfasında ve burada açıklanacaktır. İlginize teşekkür ederiz.

Ford Türkiye : Berkay Bey, çekiliş sonuçları 24.01.2012 günü Ford Türkiye Facebook sayfasında ve Ford Blog´da açıklanacaktır. İlginize teşekkür ederiz.

Ford Türkiye : Coşkun Bey, çekiliş sonuçları 24.01.2012 günü Ford Türkiye Facebook sayfasında ve Ford Blog´da açıklanacaktır. İlginize teşekkür ederiz.

Ali Dirlikyapan : Bu Yarışmayı Düzenlediği için FORD´a teşekkürler ..(Go Further)

Furkan Baran : Oyuna başlarken doldurduğumuz pasaportta yazdığım numara benim üstüme kayıtlı değil sorun olur mu acaba ?

barıs yagısak : çekiliş nezman kazanıp kazanmadığımız nereden beli olacak

Ercan YAŞAR : İnşallah bana da çıkar, hiç olmazsa kaç gündür sabırsızlıkla beklemekteyim.Herkese bol şanslar...

emir gelen : Sonuçları sabırsızlıkla bekliyoruz

Yüksel Taşkıranoğulları : İnşallah bana da çıkar , herkese bol şans bu yarışma için teşekkürler FORD :)

Yılmaz Ak : Düzenlediğiniz bu yarışma Müşterilerinizi arttırmış ve hedef kitlenizi olumlu yönde etkilemiştir. Böyle güzel etkinliklere devam etmenizi isteriz .

Nevzat BEKMEZCİ : Son 1 gün kaldı dayanın arkadaşlar. :) Ayrıca böyle bir oyun için emeği geçen herkese teşekkürler..

Gökberk ŞATIROĞLU : Normalde hiç bir çekiliş oyunu vb. şeyleri önemsemezdi taki bu oyuna kadar vede hiç şansım olmadığı için heyecanlanmazdım.Fakat bu oyunda beni çeken ve beni heyecenlandıran bişi var.

iskender avci : Sonuçlar bu gece açıklanir mi? Yoksa yarin öğleden sonra mı açıklanir ?

Hasan Gündüz : Çekiliş sonuçlarını bildirmeniz mümkünmü?Yada nereden öğreniriz?

atıf furkan bodur : ercan beyin dediği gibi hayırlısıysa çıkar da hergün düşündüğüme değer inşallah.ama ford böyle bir proje yapdığı için çok teşekkürler.

Muhammed Can : Çkiliş Günü Herkese Bol ŞansLar :) :) Bu Yarışmayı Düzenlidiği için Ford´a teşekkürler :)

Baran SARIKAYA : sonuçlar ne zaman acıklanacak ve oktay beyn dediği gibi bi bilgi girmedim ben direk oynadım nasıl olacak

murat akçakaya : saat kaçta açıklanacak sonuşlara Ford?

murat akçakaya : saat kaçta açıklanacak sonuşları Ford?

Sercan Bas : İnşallah guzel ödullerinizden birine sahip olmuşuzdur...

Erkan GÜNEY : Sonuçlar bugün kaçta açıklanacak acaba ?

murat dere : cekılıs bugun ama saat kacta oldugunu ve kac gıbı yayınlanacagını bılmıyorum bu konuda yardımcı olursanız sevınırım tsk.

Hakan Gülcan : Allah Ford´u başımızdan eksik etmesin :)

Oğuzhan Güzel : merhabalar 24.01.2013 de açıklanacagını biliyoruz ama saat kaç sıralarında olucak bu çekiliş mail adreslerıne bir bildirim gelicekmi acaba ?

Egemen Furkan Konyar : Bu Sonuclar Bugun Kaçda Acıklanacakdır

mümin özgül : https://blog.ford.com.tr/ford-buyuk-takip-sona-erdi/ sonuç bu adreste acıklanmış aşagıya sıralamışlar kazananları

seda dinçer : Ford Büyük Takip neden kazananlar hep erkek 20 çekiliş hakkım vardı yeğenimde bayan oda aynı şekilde 20 çekiliş yaptı neden erkekler hep?

OSMAN BAKIR : KOYUN KURDUN YOL FORDUN BAŞKA ARAÇ TANIMAM.....