Castrol Ford Team Türkiye (CFTT) ekibi sezon başında belirlediği tüm hedeflere ulaşarak sezon şampiyonu oldu! 2013 yılı Türkiye Ralli Şampiyonası’nda Takımlar, Pilotlar, Gençler ve İki Çeker kategorilerinde şampiyon olan ekip, Ford Otosan ile bir araya gelerek coşkulu bir akşam yemeğinde zaferini kutladı. Geceye Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, Ford Otosan Genel Müdür Yardımcısı Aykut Özüner, Castrol  CIS Türkiye ve İskandinavya Satış Direktörü Ömer Dormen, TOSFED Başkanı Metin Çeker ve CFTT Takım Direktörü Serdar Bostancı ile şampiyon pilotlar katıldı.

 

 

Castrol Ford Team Türkiye

 

 

 

“Yarışlar Ford Fiesta ile kazanıldı.”

 

Liderlik için herkesin yıl boyunca canla başla çalıştığını ve böyle bir takımın parçası olmaktan dolayı gurur duyduğunu söyleyen Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün konuşmasını, “Pilotlarımız bu zorlu yarışları Ford’un sınıfının en çok satan, en sevilen, en beğenilen araçlarından Fiesta ile kazandı” sözleriyle noktaladı.

 

 

 

Haydar Yenigün

 

 

 

“Ford’la yaptığımız işbirlikleri bizi liderliğe taşıyor.”

 

Castrol CIS Türkiye ve İskandinavya Satış Direktörü Ömer Dormen, Ford ile Castrol ekibinin 2001 yılından beri süregelen ortaklığın faydalarına değindi. Konuşmasına  “Bu stratejik ortaklık, teknoloji alanında; ortak mühendislik faaliyetleriyle yeni motorların tasarım aşamasında kullanılacak yağların birlikte geliştirilmesi ile başlayıp ilk dolumda Castrol madeni yağların kullanılması, Ford-Castrol ortak logolu yağların pazara sunulması, Türkiye ve Dünya Ralli Şampiyonası’nda beraber yer almak gibi birçok ortak faaliyetler ile destekleniyor. Ford ile yaptığımız bu işbirliklerimizin bizi her zaman liderliğe taşıdığına inanıyoruz” diyerek son verdi.

 

 

 

“Castrol Ford Team Türkiye başarılarını dünyaya taşıyor.”

 

Gecede konuşma yapan isimlerden TOSFED Başkanı Metin Çeker ise “İstikrarlı bir şekilde motor sporlarına destek veren Castrol ve Ford markalarına federasyonumuz adına teşekkür ederim. Türkiye’deki destek ve başarıları ile birlikte Castrol Ford Team Türkiye başarılarını dünyaya da taşıyor. Dünya Gençler Şampiyonası’nda yarışan Murat Bostancı ülkemizi başarıyla temsil etti. Federasyon olarak biz de genç sporcularımıza büyük önem veriyor ve onları destekliyoruz” dedi.

 

 

 Serdar Bostancı

 

 

 

“Murat Bostancı milyonlarca insanın evinde Türk bayrağını dalgalandırıyor.”

 

Castrol Ford Team Türkiye Takım Direktörü Serdar Bostancı ise şampiyonluk yemeğinde yaptığı konuşmada, “Orhan Avcıoğlu ve Burçin Korkmaz Türkiye’nin en önemli ve en eski uluslararası rallisi olan 42.  Boğaziçi Rallisini kazandı. Bundan 33 yıl önce de aynı ralliyi anne ve babası kazanmıştı. Murat Bostancı ise dünyanın en popüler ralli oyunlarından olan WRC4 isimli video oyununda yer alarak Junior WRC’de kullandığı CFTT renklerindeki Fiesta R2 aracıyla milyonlarca insanın evinde hala Türk bayrağı dalgalandırmaya devam ediyor. Her üç pilotumuz da Türkiye Ralli şampiyonasında en az bir ralli kazanarak CFTT pilot kadrosunun hızını ispat etti. 2014 Türkiye Ralli Şampiyonası klasmanına baktığımızda ilk dört sırada 3 CFTT pilotu görüyoruz. Ford Fiesta S2000 araçlarımız start aldığı 7 rallinin 6’sını kazanarak Ford Fiesta’nın sağlamlığını ve performansını bir kez daha ispat etti. Türkiye’de bütün rallilerde start alan Ford Fiesta R2, bu rallilerin hepsinde finişe ulaşarak ve hepsinde iki çeker birincisi olarak yine Ford Fiesta’nın sağlamlığını ve performansını ispat ederken kırılması zor bir rekora da imza attı” sözlerine yer verdi.