Castrol Ford Team Türkiye, 2017 Avrupa Şampiyonluğunu Kutladı

Ford_Slider-ralli

Türkiye’nin en uzun ömürlü resmi fabrika takımı Castrol Ford Team Türkiye, 2017 yılının sezon kapanışını 6 Aralık Çarşamba günü Beykoz Kundura Fabrikası’nda organize edilen büyük bir parti ile yaptı. Castrol Ford Team Türkiye, 2017 sezonunda Türkiye’ye rallide takımlardaki ilk Avrupa şampiyonluğunu kazandırarak adını tarihe yazdırdı.

Avrupa Ralli Şampiyonluğu’nu kazanan ekipler ve Türkiye Ralli Şampiyonası ile birlikte Ford Fiesta ralli araçları ile birbirlerine meydan okuyarak harika bir sezon geçiren Fiesta Rally Cup ekipleri bu gecede ödüllerine kavuştular. Bugüne kadar sayısız zafer ve şampiyonluklara imza atan Castrol Ford Team Türkiye’nin şampiyonluk kutlamasına Ford Otosan ile Castrol yönetimi ve takımın en büyük destekçileri olan sponsorları katıldı. Ayrıca Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu Başkanı Serkan Yazıcı başta olmak üzere Türk otomobil sporları camiasının önde gelen isimleri ve çok sayıda basın mensubu da partide yer aldı.

7 Farklı Ülke, 153 Puan!

1998’den bu yana sportif faaliyetlerini yurt içi ve yurt dışında çok sayıda şampiyonada sayısız başarılara imza atarak sürdüren Castrol Ford Team Türkiye 2017 sezonunun ekim ayında Türkiye motor sporları tarihinin en büyük takım başarısı olan Avrupa Ralli Şampiyonluğu ile taçlandırdı. Bu sayede Türk otomobil sporları tarihine adını altın harflerle yazdırmış oldu. 7 farklı ülkede, 7 yarışta, 153 puan toplayarak kazandığı bu şampiyona dünyanın en zorlu ve marka değeri yüksek motor sporları şampiyonalarından biri. FIA ERC (Avrupa Ralli Şampiyonası), Portekiz’in Azor adalarından Güney Kıbrıs’a varan geniş bir coğrafyada ve oldukça zorlayıcı iklim koşullarında gerçekleşti.

Ford Fiesta Yine Dikkatleri Üzerine Çekti

2017 sezonunda Dünya Ralli Şampiyonu olan Fiesta RS WRC ile Castrol Ford Team Türkiye’nin Avrupa Ralli Şampiyonası’nda kullandığı Fiesta R5, başarılarıyla dikkat çekmeye devam ediyor. Ford’un performans otomobillerinin rallideki yüzü olan Fiesta R5; 1.6L EcoBoost motoru ve 4 tekerlekten çekiş sistemiyle yola maksimum tutunma özelliğiyle ralli dünyasının en iddialı otomobillerden biri olmaya aday!

Türk sporcuların uluslararası alanda rekabet etmelerine vesile olmanın gurur verici olduğunu düşünen Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün şunları söyledi:

“Türkiye ve yurt dışında sayısız başarılarla dolu 20 yılı geriden bırakan Castrol Ford Team Türkiye’nin son olarak 2017 yılında ‘Avrupa Takımlar Şampiyonu’ olmasını büyük bir sevinçle karşıladık. Bugüne kadar Türkiye’de motor sporları tarihinde elde edilmiş en büyük başarının mimarı oldukları ve motor sporlarına yeni bir ivme kazandırdıkları için kendilerini tebrik ediyorum. Diğer yandan Castrol Ford Team Türkiye’nin en önemli destekçilerinden biri olarak, yaptığımız yatırımların ve bu yolda harcanan emeklerin güzel sonuçlar vererek, ülkemiz motor sporlarına katkıda bulunması son derece anlamlı. Ford Otosan olarak Türk sporcuların uluslararası alanda rekabet güçlerini geliştirmelerine vesile olmak ise bizim için gurur verici. Castrol Ford Team Türkiye ekibi aynı zamanda çok önemli bir iş ortağımız, birlikte yakaladığımız bu sinerji ile çok daha büyük başarılar elde edeceklerine yürekten inanıyorum.”

Ülkemizin spor tarihi açısından çok önemli bir kilometre taşı olduğunu savunan Ford Otosan Pazarlama, Satış ve Satış Sonrasından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Özgür Yücetürk ise şunları ekledi:

“Castrol Ford Team Türkiye, 2016 yılında başladığı Avrupa Ralli Şampiyonası’na 2017 sezonunda takımlar kategorisinde Avrupa Şampiyonu olma hedefiyle başlamıştı. Çok farklı ülkeleri kapsayan ve oldukça zorlu parkurların yer aldığı bu şampiyonayı Alman ve Çek rakiplerinin önünde bitirerek şampiyon olma başarısını gösterdi. Avrupa kıtasının bu en büyük ve önemli ralli organizasyonunda elde edilen başarı ülkemiz spor tarihi açısından çok önemli bir kilometre taşı. Rallide ülkemize ilk kez Avrupa şampiyonluğunu getiren Serdar Bostancı direktörlüğündeki Castrol Ford Team Türkiye pilotlarını ve tüm ekibi bu büyük başarı için tekrar tebrik ediyorum.” dedi ve ekledi: “Motor sporları Ford Otosan’ın 1998 yılından bu yana kurumsal gündeminde önemli yeri olan ve aynı zamanda stratejik iletişim araçlarından da biri konumunda. Özellikle, WRC’nin Türkiye’ye gelişi ile birlikte kurumsal gündemimizi destekleyecek yeni bir vizyonla bu alanda uzun vadede desteğimizi sürdürmek istiyoruz.” dedi.

Castrol Ford Team Türkiye’yi yürekten kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz. Türkiye motor sporları tarihinin en büyük başarısı olan Avrupa Ralli Şampiyonluğu bizim için bir gurur!