Bulgaristan Rallisi’nde Genç Pilotumuz Ali Türkkan ile Birinciyiz!

CFTT Bulgaristan Rallisi Sonuçları

Castrol Ford Team Türkiye olarak 14-16 Mayıs tarihlerinde gerçekleşen ve Avrupa Ralli Kupası’na (ERT) puan veren Bulgaristan Rallisi’ni başarıyla tamamladık. 1999 doğumlu gelecek vaat eden genç pilotumuz Ali Türkkan ve co-pilotu Onur Vatansever’den oluşan takımımızla Bulgaristan Rallisi’nde “Gençler Kategorisi”nde (ERT Junior) 1. olarak kritik bir başarı daha elde ettik. Ayrıca, “İki Çeker Kategorisi”nde (ERT2) 2.; “ERT Genel Klasman”da ise 4. olarak Kasım ayında Almanya’da yapılacak olan Avrupa Ralli Kupası finaline katılabilmek için önemli puanlar kazandık.

Bulgaristan Rallisi’nde Neler Yaşadık?

Sezona 2021 Avrupa Ralli Kupası (ERT) ve Shell Helix Türkiye Ralli Şampiyonası’nın ilk ayağı olan Eskişehir (ESOK) Rallisi ile başlayan ralli takımımızla, 14-16 Mayıs tarihlerinde Bulgaristan’ın Varna şehrinde gerçekleşen ve Avrupa Ralli Kupası’na puan veren Bulgaristan Rallisi’nde hedeflerimize ulaştık.

Yarış boyunca değişken hava koşulları ve zorlu etap şartlarına uygun lastik ve ayar stratejisi planlayarak baştan sona kontrollü bir yarış çıkardık. Bulgaristan Rallisi, aynı zamanda genç pilotumuz Ali Türkkan’ın ilk yurt dışı ralli deneyimiydi. Bulgaristan Rallisi’nde Ali Türkkan ve co-pilotu Onur Vatansever’den oluşan takımımızla 16 etap sonunda 1 saat 32 dakika 2 saniyelik süreleri ile Avrupa Ralli Kupası Gençler Kategorisi'nde (ERT Junior) birinci, Kategori 2'de ise ikinci olduk. Adımızı Avrupa Ralli Kupası finaline yazdırma hedefimize artık çok daha yakınız!

ERT Genel Klasman’da ise hedeflediğimiz şekilde dördüncü olarak oldukça kritik önemli puanlar elde ettik. Bu sonuçlarla genç yeteneğimiz Ali Türkkan ERT Junior ve ERT2 kategorilerinde şampiyona liderliğini pekiştirdi.

Avrupa Ralli Kupası (ERT) Finalini Büyük Oranda Garantiledik

Ali Türkkan – Onur Vatansever’den oluşan takımımızla Avrupa Ralli Kupası’na da puan veren Bulgaristan Rallisi’nde ERT2 ve ERT Junior kategorilerinde ilk beşe girmeyi başararak, Avrupa Ralli Kupası finaline gitmeyi büyük oranda garantilemiş olduk. Bayrağımızı bir kez daha Avrupa Ralli Kupası finalinde dalgalandırma gururunu yaşatma şansı yakaladık, heyecanlıyız!

Genç pilotumuz Ali Türkkan’a Bulgaristan Rallisi’nde daimi co-pilotu Onur Aslan yerine bu yarış özelinde Onur Vatansever eşlik etti. 2015 yılında Bulgaristan Rallisi’nde yarışan Castrol Ford Team Türkiye pilotları Murat Bostancı - Onur Vatansever ikilisi Fiesta R5 otomobilleri ile bu ralliyi kazanmış ve Avrupa Ralli Kupası’nda liderliğe yerleşerek sezon sonunda da 2015 Avrupa Ralli Kupası’nı Türkiye’ye armağan etmişti.

Avrupa Ralli Kupası (ERT) Ne Zaman Gerçekleştirilecek?

Ralli severlerin heyecanla beklediği Avrupa Ralli Kupası (ERT) finali, bu yıl 4-6 Kasım tarihlerinde Almanya’da gerçekleştirilecek.