Bayi Yatırımlarımıza Sakarya’da Devam Ediyoruz

Ali_koc

2015’in ikinci 4S plazasını Sakarya’da açtık. Akgün bayimizde; müşterilerimize satış, servis, ikinci el ve yedek parça olmak üzere tüm hizmetleri aynı çatı altında sunmak için tasarlanan 4S tesisimizi törenle hizmete açtık.

 

 

Akgün bayimizin açılış törenine Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, Sakarya İl Emniyet Müdürü Osman Babadağı, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ve çok sayıda üst düzey yönetici katıldı. Açılışta bir konuşma yapan Yönetim Kurulu Başkanımız Ali Y. Koç; “2015 sonu itibariyle Türkiye genelinde toplam 30 Ford Trucks tesisi ile hizmet vermeyi hedefliyoruz. Yeni 4S konseptli Ford Trucks bayi yatırımları, ‘Türkiye’nin Ticari Gücü’ Ford Otosan’a güç katıyor” dedi.

 

 

Akgün ailesine de 20 yıllık işbirliklerinden ötürü teşekkür eden Ali Y. Koç konuşmasını şöyle sürdürdü: “Biz şirketimize yeni yatırımlar yaparken, bayilerimiz de bizimle birlikte yatırım yapıyor ve bu sayede kamyon bayi ağımız da giderek güçleniyor. Bugün bayilerimiz ağır ticari araç stratejimiz doğrultusunda başlattığımız Ford Trucks yapılanması için 125 milyon TL yatırım yaparak, eskiden ayrı çatılar altında yürütülen satış, servis, yedek parça ve ikinci el hizmetlerini 4S konseptiyle tek çatı altına topluyoruz. Bugün gerçekleştirdiğimiz açılışımızla birlikte, Ford Trucks hizmeti veren tesis sayımız 25’e ulaştı. 2015 sonu itibariyle Türkiye genelinde toplam 30 Ford Trucks plaza ile hizmet vermeyi hedefliyoruz. Yeni 4S konseptli Ford Trucks bayi yatırımları, ‘Türkiye’nin Ticari Gücü’ Ford Otosan’a güç katıyor. Bundan mutluluk duyuyor ve Ford Trucks işimizin geleceğine olan inancımızı güçlendiriyoruz. Koç Ailesi’nin birer ferdi olarak gördüğümüz bayilerimizle birlikte büyüyoruz.”

 

Teknoloji ihraç ediyoruz

 

Ali Y. Koç konuşmasını şöyle sürdürdü: “1982 yılında başladığımız kamyon üretimine bugün sadece araçlarımızı değil teknolojimizi de ihraç ederek devam ediyoruz. Yüzde 100 yerli mühendislik ve işçilik gücümüzle ürettiğimiz çekici ve kamyonlarımız ile bu araçlarımızda kullandığımız Ecotorq motorlar Türkiye ekonomisine yüksek katma değer sağlıyor. Dünyanın en büyük kamyon pazarı olan Çin’de, 2013 Nisan ayında ağır ticari araç motorlarının üretimi için JMC firması ile motor teknolojisi lisans anlaşması imzaladık. Arkasından 2014 Temmuz’unda yine JMC’ye bu kez komple kamyon üretimi için lisans verdik. Böylece Ford Trucks lisansı ile ağır ticari araçlarımız Çin pazarında da satılmaya başlanacak. Yine 2014 Aralık ayında, Ford ağır ticari araçların Rusya’da üretimi için Rusya’nın en büyük otomotiv üreticilerinden Avtotor Holding ile üretim işbirliği mutabakat anlaşması imzaladık.”

 

Toplam 1.240 metrekare kapalı alana sahip olan Ford Akgün’ün 4S standartlarındaki yeni tesisi, 210 m2 showroom, 562 m2 servis, 55 m2 yedek parça alanı ile Ford müşterilerine hizmet verecek. Arifiye Hanlı Mahallesi Eskişehir Caddesi No: 97’de yer alan tesiste; satış, servis, ikinci el ve yedek parça hizmetleri tek çatı altında verilecek.