2019 Ralli Sezonunda CFTT Damgası!

CFTT

37. Ford Otosan Kocaeli Rallisi’nde, Türkiye Ralli Şampiyonası “Markalar”, “Pilotlar” ve “Co-Pilotlar” şampiyonluğunu ilan eden Castrol Ford Team Türkiye takımımız, 2019 Türkiye Ralli Şampiyonası'nda sezonun son yarışı Yeşil Bursa Rallisi'nde “2 çeker” kategorisinde “Pilotlar” ve “Co-Pilotlar” şampiyonluklarını da kazanarak genel klasmanda ilk 5’te 3 ekiple yer alan ve sezonu domine eden takım oldu!

Bursa Otomobil Sporları Kulübü (BOSSEK) tarafından bu yıl 44’üncüsü düzenlenen ve 2019 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın son yarışı olan Yeşil Bursa Rallisi’nde Orhaneli-Keles bölgesindeki 114,10 kilometresi özel etap, toplam uzunluğu 453,38 kilometre olan asfalt zeminli parkurda kıyasıya bir mücadele yaşandı.

Sezonun 6. yarışında “Markalar”, “Pilotlar” ve “Co-Pilotlar” şampiyonluklarını ilan eden Castrol Ford Team Türkiye takımımız, hedeflediği üzere sezonun son yarışında “2 çeker” kategorisinde “Pilotlar” ve “Co-Pilotlar” şampiyonluklarını da kazanarak büyük bir başarıya imza attı!

Şampiyon Pilotlarımız

Uluslararası yılın motoru ödüllü EcoBoost motora sahip 4 çeker Fiesta R5 ile genel klasmanda mücadele eden Castrol Ford Team Türkiye takımımızın Avrupa kupası sahibi pilotu Murat Bostancı, deneyimli co-pilotumuz Onur Vatansever’in de desteği ile 3. kez Türkiye Ralli Şampiyonası “Pilotlar Şampiyonluğu”nu kazandı.

“2 çeker” kategorisinde Fiesta R2T araçları ile sezon başından bu yana başarılı bir şekilde mücadele eden pilotlarımız Ümitcan Özdemir-Batuhan Memişyazıcı sezonun son 2 yarışında gösterdikleri başarıyı Yeşil Bursa Rallisi’nde de tekrarlayarak 2019 Türkiye Ralli Şampiyonası’nda 2. kez üst üste “İki Çeker Pilotlar” ve “Co-Pilotlar” şampiyonluklarını elde etti.

Geçtiğimiz iki yılın Türkiye Ralli Genç Pilotlar Şampiyonu, Castrol Ford Team Türkiye takımımız çatısında yetişen And Sunman ise Yeşil Bursa Rallisi’nde birinci olarak girdiği son etapta yoldan çıkarak zaman kaybetti ve sezonu Genç Pilotlar ikincisi olarak tamamladı.

Bostancı: “Castrol Ford Team Türkiye Olarak, 2019 Ralli Sezonunu Domine Ettik”

2019 Türkiye Ralli Şampiyonası’nda bu yıl kıyasıya bir mücadele yaşandığını belirten Castrol Ford Team Türkiye Takım Direktörümüz Serdar Bostancı, “Castrol Ford Team Türkiye olarak, bizim için oldukça çekişmeli bir sezonu geride bıraktık. Sezonun 6. yarışı olan 37. Ford Otosan Kocaeli Rallisi’nde ilk hedefimiz olan ‘pilotlar’, ‘co-pilotlar’, ‘markalar’ şampiyonluklarını elde etmiştik; sezonun son yarışı olan Yeşil Bursa Rallisi’nde de ‘2 çeker’ kategorisinde yarışı birinci sırada tamamlayarak Türkiye Ralli Şampiyonası’nın en önemli 6 kategorisinden 5’inde şampiyonluğu aldık. Genç pilotlar kategorisinde bu yarışa kadar önde götürdüğümüz mücadelede son ana kadar mücadele ettik ve sezonu 2. sırada tamamladık. Oldukça zorlu geçen sezonu hedeflediğimiz kulvarların tamamında başarılı şekilde şampiyonluklar alarak tamamlamak bizleri çok mutlu etti. Tüm pilot, co-pilot ve teknik ekiplerimizi göstermiş oldukları bu üstün başarıdan dolayı kutluyor, bize sezon boyunca destek veren sponsorlarımıza da bu vesile ile teşekkürlerimi sunuyorum,” sözleriyle başarıyla tamamladığımız ralli sezonunu değerlendirdi.

Biz de bu önemli mücadelede 5 şampiyonlukla göğsümüzü kabartan Castrol Ford Team Türkiye takımımızı tebrik ediyor, önümüzdeki dönemde başarılarının devamını diliyoruz!