2019 CLEPA İnovasyon Ödülü Bizim!

CLEPA

Üst üste 8 yıldır otomotiv sektörünün, son 4 yıldır da Türkiye’nin ihracat şampiyonu olarak gururlarımıza bir yenisini daha ekledik! Avrupa Otomotiv Tedarikçileri Birliği CLEPA’nın verdiği CLEPA İnovasyon Ödülü’yle uluslararası bir başarıyı daha kazanmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Yakaladığımız sürdürülebilir büyüme ile Türkiye ve dünyada ses getirmeye devam ediyoruz. Avrupa’nın otomotiv alanında en önemli kuruluşlarından biri olarak kabul edilen ve 120 küresel tedarikçi ile 20 ulusal ticaret birliğini bir araya getiren Avrupa Otomotiv Tedarikçileri Birliği tarafından verilen 2019 CLEPA İnovasyon Ödülü’ne layık görüldük.

Otomotiv gösterge panelleri ve otomotiv elektroniği ürünleri tedarikçisi Takosan ile gerçekleştirdiğimiz iş birliğiyle geliştirdiğimiz “Ford Trucks F-MAX çekicisi gösterge paneli”, “İş Birliği” başlığı altındaki “İnovasyon” kategorisinde ikincilik ödülünü aldı.

Doğru iş birlikleri ve inovasyonun gücü

2018’deki zorlayıcı şartlara rağmen başarılarımıza her gün bir yenisini kattığımız dile getiren Genel Müdürümüz Haydar Yenigün, “Kurulduğumuz günden bu yana azimle ve kararlılıkla ülkemize, insanımıza değer katmak için çalışmalarımızı hız kesmeden sürdürüyoruz. Geçtiğimiz yıl, iç pazardaki daralmayı ihracat pazarlarındaki güçlü ve istikrarlı büyüme ile dengeleyerek mükemmel sonuçlara ulaştık; tarihimizin en yüksek üretim ve ihracat adetlerini kaydettik; 5,7 milyar dolar gelir ile Türkiye’nin ihracat şampiyonu olduk. Türkiye’nin toplam ticari araç ihracatının ise %74’ünü tek başımıza gerçekleştirdik. Koç Holding ve Ford Motor Company’nin başarılı birlikteliği Ford Otosan’ı Avrupa’da ticari liderliğe, Türkiye’de ise sektörün öncülüğüne taşıdı. Hızla dönüşen, dijitalleşen dünyamızda Endüstri 4.0, Ar-Ge ve inovasyon konularında dünya standartlarını belirler hale geldik. Başarılarımız yerli ve yabancı kuruluşların verdiği ödüller ve şampiyonluklarla da perçinleniyor. Halihazırda ‘2019 Uluslararası Yılın Kamyonu’ seçilen Ford Trucks F-MAX, şimdi de Takosan iş birliğinde geliştirdiğimiz gösterge paneli ile bize bir uluslararası ödül daha getirdi. Doğru iş birlikleriyle, inovasyon gücümüzle, yerli üretimimiz ve mühendisliğimizle çıtamızı her geçen gün daha da yükseltmeye devam edeceğiz,” sözleriyle yeni ödülümüzün önemini ifade etti.