1.0L EcoBoost Ödüle Doymuyor

ecothumb

İleri ve yenilikçi teknolojiye sahip üç silindirli ve küçük hacimli Ford 1.0 L EcoBoost motor, Alman otomotiv dergisi Auto Motor und Sport’un En İyi Otomobil ödüllerinde Uluslararası Paul Pietsch ödülünü kazandı. Ödül, Motorpresse Stuttgart Grup editörlerinden oluşan bir jüri tarafından verildi.

 

Ecoboost-2

 

Auto Motor und Sport’un yayıncısı Bernd Ostmann, ödül gecesinde şunları söyledi: “EcoBoost gerçek bir fark yaratıyor, müthiş bir performans sergiliyor ve sürüş performansını olumlu yönde etkiliyor. Üstelik yeşil teknolojiyi temsil ediyor.”

 

Ecoboost-6

 

Performans demişken, benzersiz yarış otomobili Formula Ford’un, 1.0-litre EcoBoost motoru ile Nürburgring pistinde kırdığı rekoru tekrar hatırlayalım.

Formula Ford’un Nürburgring’in ünlü Nordschleife pistinde bir turu tüm zamanların en iyi 11. derecesi olan 7 dakika 22 saniyede tamamlayarak, 600’ün üzerinde beygir gücüne sahip süper otomobilleri nasıl geride bıraktığını ve hazırlanış hikayesini aşağıdaki videomuzdan izleyebilirsiniz.

 

Bu içeriğe bir emoji ile tepki ver!
 • emoji-happy 1 SEVİNDİM
 • emoji-sad 0 ÜZÜLDÜM
 • emoji-angry 0 KIZDIM
 • emoji-heart 1 BAYILDIM
 • emoji-lol 0 AŞIRI GÜLDÜM
 • emoji-surprise 0 ENDİŞELENDİM
 • emoji-clap 0 BRAVO
 • emoji-thumbs-up 0 BEĞENDİM
 • emoji-thumbs-down 0 BEĞENMEDİM
 • emoji-blink 0 HINZIR SENİ
 • Yorumlar

CEMİL YALÇINKAYA : A4 KAĞIDI BÜYÜKLÜĞÜNDE YENİ MOTORDAN DOLAYI FORD´U KUTLUYORUM ANCAK YENİ FORD FOCUS´UMA (OTOMATİK PARK SİSTEMİNİ) DESTEKLEMEDİĞİNDEN DVD-NAVİGASYON MULTİMEDIA CİHAZI BULAMAMAKTAN DOLAYIDA KINIYORUM.A4 BÜYÜKLÜĞÜNDE YENİ MOTOR İLE ÖDÜLLERİ TOPLAYAN FORD MÜŞTERİLERİ İÇİN TAM UYUMLU DVD-NAVİ ÜRETEMEYECEK BİR ŞİRKET Mİ ? SORARIM HERKESE. UMARIM FORD YETKİLİLERİ BU YAZIMI GÖRÜRLER.

mehmet demir : ford a böyle bir motoru geliştirdiği için teşekkür ediyorum. 1.0 motorlu focus a biniyorum 1 aydır. çok memnunum. performans ve yakıt tüketimi, hele arabanın sessizliği ve sürüş konforuna denecek en ufak bir olumsuzluk yok. gaz pedalına sonuna kadar basınca, ne zaman 130-140 lara çıktığınızı anlamıyorsunuz.

özgür : Özellikleri nelermiş

mehmet demir : @özgür; özellik derken?? sonuçta 125 bg, 1400 devirde 170 tork veren az benzin harcarken performans sunan bir motor. focus taki karma tüketimi 5.1 litre ama bunda %10 kadar start-stop un tasarrufu var. eğer güzargahınızda lambalar yoksa bu tasarruf sizde pek işe yaramayacaktır. bu durumda tüketimi 5.6 gibi düşünebilirsiniz, yanılma ve sürüş alışkanlıklarınıza göre 6 litre demek daha doğru olur. ben ilk depomda 6.6 tükettim, biraz rodajı bitip havalar ısınınca 5.8 e kadar düşebilir diye düşünüyorum. dizel ve lpg sevmediğim için direk bu motorlu focus a yöneldim..

Araba Uzmanı : Merakla mekliyoruz :) http://www.arabauzmani.com/