Avrupa takım şampiyonluğuyla başarıdan başarıya koşan Castrol Ford Team Türkiye takımımız, 8 yıllık aradan sonra Türkiye’yi takvimine tekrar ekleyen WRC-Dünya Ralli Şampiyonası’nın 6. ayağı Portekiz Rallisi’nde yeni zaferlere imza atmak için hazır! Takımlardaki ilk Avrupa şampiyonluğunu geçtiğimiz yıl ülkemize getirerek göğsümüzü kabartan takımımız, bu yıl 17-20 Mayıs tarihlerinde düzenlenen dünyanın en önemli ralli organizasyonlarından WRC-Dünya Ralli Şampiyonası’nda mücadele edecek!

JWRC-Dünya Gençler Ralli Şampiyonası kapsamında 5-8 Nisan’da düzenlenen Tour De Corse-Corsica Rallisi ile sezonu açan Castrol Ford Team Türkiye, 28 yaş sınırı bulunan ve virajları ile ün salmış bu zorlu rallide, Buğra Banaz-Burak Erdener ikilisiyle yarıştı. Geleceğin dünya şampiyonları olarak gösterilen 14 genç ralli pilotunun katıldığı yarışta genç pilotlarımız, 8. sırada yer alarak sezona iddialı başladığını göstermişti.

Portekiz Rallisi’nde 2 ekiple zorlu mücadele

Önümüzdeki sezon için çok heyecanlı olan Castrol Ford Team Türkiye, 17-20 Mayıs tarihlerinde düzenlenen Portekiz Rallisi’nde 2 ekiple yarışacak. İlk ekibimiz, WRC2 kategorisinde, ödüllü EcoBoost motoruyla 4×4 Fiesta R5 ile mücadele edecek Murat Bostancı-Onur Vatansever ikilisi iken, Dünya Gençler Ralli Şampiyonası’nda (JWRC) yarışan Buğra Banaz-Burak Erdener ikilisi, 6 yıldır dünyada yılın motoru seçilen EcoBoost benzinli motor teknolojisine sahip 4×2 Fiesta R2T ile etaplarda yerini alacak.

Hem Avrupa Ralli Kupası sahibi başarılı pilotumuz Murat Bostancı hem de geçtiğimiz ayki zorlu Corsica Rallisi’ndeki iyi derecesiyle bizi gururlandıran genç pilotumuz Buğra Banaz, kazandıkları tecrübeleri Portekiz Rallisi’nde etaplara yansıtarak zirveyi hedefliyor.

Serdar Bostancı: “Portekiz Rallisi’nde Türk bayrağını gururla dalgalandıracağız”

Castrol Ford Team Türkiye Takım Direktörü Serdar Bostancı, WRC-Portekiz Rallisi öncesi şu değerlendirmelerde bulundu:

“Castrol Ford Team Türkiye olarak, geçtiğimiz yıl kazandığımız Avrupa Takımlar Şampiyonluğu ile elde ettiğimiz tecrübelerle hedef büyüterek 2018 sezonu itibarıyla Dünya Ralli Şampiyonası’nda mücadele ediyor olmanın gururunu yaşıyoruz. Yolumuz uzun ve kolay değil, ancak 20 yıldır istikrarlı bir şekilde yaptığımız gibi iyi bir planlama ile 5 yıl içerisinde Türkiye’den bir ralli pilotunun Dünya Ralli Şampiyonası’nda üst sıraları zorlayabileceğine inanıyoruz ve artık tüm planlarımızı da bunu gerçekleştirmek üzere yapıyoruz. WRC kapsamında; Fransa’daki Tour De Corse-Corsica Rallisi’nin ardından şimdi de Porto’da mücadelemize devam ediyoruz. Castrol Ford Team Türkiye olarak, Portekiz’den başarıyla döneceğimize gönülden inanıyoruz. Her zaman olduğu gibi Portekiz’de de Türk bayrağını gururla dalgalandıracağız.”